Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pek çok ülke, sınırlarını uluslararası turistlere yeniden açmak için acele ederken, Asya’nın en sevilen destinasyonlarından biri olan Tayland, çoğunluğun görüşüne uymuyor. Tayland Turizm Otoritesi yönetici yardımcısının tahmini, ülkenin yıl sonuna kadar kapalı kalabileceği yönünde.

Küresel bir araştırma, beş kişiden dördünün (% 82) Tayland’ın turizm ve eğlence faaliyetlerini yeniden açmaya hazır olduğuna emin olduğunu gösterse de, TAT’ın uluslararası pazarlamadan sorumlu yönetici yardımcısı Chattan Kunjara Na Ayudhya,” haftalık COVID-19 ulusal toplantıları sırasında ülkeyi iç veya dış eğlence amaçlı seyahatlere yeniden açmak için yayınlanan bir zaman çizelgesinden söz edilmediğini” belirtti.

Kendisi, hükümetin sınırlarını yeniden açma yaklaşımında “çok çok temkinli” olduğunu ve ülkenin 2021 yılına kadar turistleri ağırlamasını beklemediğini söyledi.

“Hükümetten ülkenin bu yıl sınırları açacağına dair bir sinyal görmüyorum. Bu, turizm endüstrisi üzerinde büyük bir baskı oluşturuyor. Genellikle yüksek sezon olan Noel dönemi tehlikede ve Şubat ayındaki Çin Yeni Yılı’na bile korkunç bir şekilde bakıyorum, bu en iyi ihtimalle şüpheli bir teklif. Maalesef bu pembe bir görüntü değil” dedi.

Vietnam gibi bazı ülkelerle seyahat koridorlarının oluşturulması hakkında bir konuşma yapıldı, ancak son salgınlar ve ikinci dalga ortaya çıktıktan sonra çıkmaza girdi. Dahası, Filipinler ve Endonezya gibi komşu ülkelerdeki yüksek covid-19 vaka sayıları Tayland’ı endişelendiriyor.

Bu arada, sıkı sağlık önlemleri altında Tayland’a geri alınmasına izin verilen grupların listesi diplomatlardan ve BM yetkililerinden işadamlarına, hükümetle anlaşması olan yatırımcılara, film ekiplerine, bazı göçmen işçilere, sergi personeline ve Tayland Elit vizesi sahiplerine kadar genişletildi. Ancak, Tayland’ın “bekle ve gör” tavrı, ülke turizm sektörüne bağımlı olduğundan ekonomik toparlanmasında yavaşlamaya yol açabilir.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz