Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dijital seyahat platformu Agoda GoLocal Travel anketine göre, Tayland (% 78), Endonezya (% 76) ve ABD (% 74) yurt içinde seyahat etmeye en istekli ilk üç ülke.

Anketi yanıtlayan Taylandlıların yarısı,% 58 ile küresel ortalamanın biraz altında olsa da, seyahat etmeye hazır. Bir sonraki seyahatleri için en popüler destinasyonlar ise Chiang Mai, Phuket ve Hua Hin.

Anket, gezginlerin beşte üçünün valizlerini toplamaya hazır ve istekli olduklarını ve Vietnam (% 87), Endonezya (% 78) ve Tayvan (% 59) ile birlikte başı çeken gezginler bir seyahate çıkmaya hazır olduklarını ortaya koyuyor. Genel olarak, gezginlerin % 65’i önümüzdeki 12 ay içinde yurt içi seyahatlere çıkmak isterken, % 35’i yurtdışına seyahat etmek istiyor.

Seyahat Mesafeleri

Bu yeni seyahat dünyasında anket, Taylandlı gezginlerin % 41’inin, küresel ortalama% 46 ile karşılaştırılabilir şekilde, üç ila dört saate kadar olan seyahatler için en rahat hisseden gezginler olduğunu ortaya koydu. Bunu, küresel olarak en yüksek olan iki saat veya daha az süreli (% 36) seyahatler takip ediyor. Uçaklar, Taylandlı gezginlerin % 50’si için tercih edilen ulaşım aracıdır ve anketin yapıldığı tüm pazarlar arasında % 41 en yüksek oranla ve % 28 oranında küresel ortalamanın neredeyse iki katı olarak özel araçla seyahat takip ediyor.

Bu arada, küresel olarak, gezginlerin dörtte birinden fazlası yalnızca iki saat veya daha kısa seyahatlerde daha rahat hissediyor. ABD ve Tayvan için ankete katılanların sırasıyla % 14’ü ve % 15’i iki saate kadar seyahat etme konusunda rahat hissederken; bu pazarlardan gelen yolcular, beş ila sekiz saat arasında seyahat etme konusunda en rahat olan birinci ve üçüncü ülkelerdir (% 25 ABD,% 22 Suudi Arabistan Krallığı,% 19 Tayvan).

Yerelleş ve Keşfet

Karantinaya rağmen veya belki de bu nedenle, gezginler bir sonraki maceraları için çoğunlukla “Sessiz ve Rahatlatıcı”, “Gurme Seyahatleri” ve “Ünlü Yerler” arıyor. Bu, insanların plaj destinasyonlarına seyahat etmekle daha fazla ilgilenme eğilimini açıklayabilir (% 37). Ardından % 30 ile kırsal alanlara seyahat geliyor ve şehirler hala gezginlerin % 16’sı için bir cazibe merkezi. Taylandlı gezginler en çok plajı (% 38) tercih ederken, doğa (% 36) geri planda kalıyor.

Alışveriş, küresel gezginlerin öncelikleri açısından her 10’da birden düşük bir sırada yer alırken, bu, bir sonraki seyahatlerinde perakende satış terapisi arayan Suudi Arabistanlı gezginler için beşte bire yükseliyor.

Agoda’nın İş Ortağı Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Errol Cooke; “Seyahat iştahı azalmadı, aslında güçlendi. Yurtiçi seyahatler artık listenin başında geliyor. Kendi bölgelerini veya ülkelerini keşfetmeye, yerel kalmaya ve dört saatten daha kısa mesafelerde seyahat etmeye hevesli daha fazla insan var” dedi.

Konaklama Tercihleri

Gezginlerin, bir sonraki seyahatleri için konaklama seçenekleri listesinin başında dört ve beş yıldızlı oteller, ardından tatil köyleri geliyor. Bu arada, gezginlerin aradığı en popüler tesisler, tesis içi eğlenceler, özel mutfaklar ve özel havuz tesisleri, sosyal mesafe eğilimlerini yansıtan en önemli öncelikler.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz