Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tatil arama motoru olarak faaliyet gösteren Tripping.com Avrupa’da büyüyerek turizm sektöründeki büyümeden yararlanmak ve sitesinden yapılan rezervasyonları yaklaşık olarak 500 milyon dolar olan üç katına çıkarmak istiyor.

Tripping CEO’su Jean O’Neal; “San Francisco merkezli tripping bu hafta Almanya’da da faaliyete başladı ve önümüzdeki 12 ay içinde Fransa, Birleşik Krallık ve İskandinav ülkelerinin de dahil olduğu ülkelere girmeyi düşünüyor.” dedi

O’Neal, Berlin’de yapmış olduğu bir röportajda; “Kârlılık için gayet net bir yolumuz var ve hedefimizden çok ta uzak değiliz. Şirket daha fazla bölgede faaliyet göstermeyi planlıyor, Avrupa’nın en büyük ekonomisinde markayı zirveye taşımak için Almanya’da bir ofis açarak yerel pazarlama yetkililerini işe almak istiyor.” dedi.

Avrupa’da büyümek demek; HomeToGo gibi rakiplerle de rekabete girmek anlamına geliyor ayrıca tüketici taleplerini toplamak için riske girmek demek.

Tripping yılın ilk çeyreğinde 25 kişilik istihdam sağladı ve rezervasyonlarda 100 milyon dolarlık bir büyümeye yardımcı oldu, kullanıcılarına, partner siteler olan booking.com, HomeAway ve VRBO’ unda dahil olduğu sitelerden 8 milyon tatil yeri listesine erişim imkanı sunuyor. Bunların 2 milyonluk kısmına da anında rezervasyon yapılabiliyor. Şirketin finansörleri arasında Quanar.com, şirketin kurucularından biri olan Fritz Demopoulos, Expedia’nın eski CEO’su Erik Blachford ve Recruit Holdingleri de bulunuyor.

Turizm büyüyen bir sektör, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’ne göre; geçen yıl uluslararası destinasyonlara seyahat edenlerin sayısı gecelik olarak 50 milyona ulaştı, Çin ve ABD’den sonra üçüncü olan Almanlar ise 2014 yılında turizme 92 milyar dolar harcadılar.

O’Neal; “Tripping, Steadfast Venture Capital öncülüğünde geçen yıl 16 milyon dolarlık yatırım aldı, bu da bizi eğer doğru yatırımcıyla birlikte gelirse başka bir finansal yatırım almak hakkında düşündürüyor; fakat nakit oranımızın yükselmesine ihtiyacımız yok.” dedi.

Şirket, potansiyel bir gezgin, rezervasyon sitesini ziyaret ettiğinde hizmetleri karşılığında ücret alarak ve rezervasyon yapıldığında rezervasyon ücretinin bir kısmını tahsil ederek kazanç sağlıyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz