En Ucuz Otel Önerisi Sunan Girişim, HotelsCombined 0

Günümüzde çok fazla otel arama uygulaması mevcut. Peki bunlardan hangisi sizin bütçenize en uygun öneriyi veriyor?

Orbitz, Trivago, Kayak ve buna benzer diğer uygulamalarla kıyaslandığında en iyi sonucu HotelsCombined veriyor, son dakika rezervasyonlarında bile. Direk olarak rezervasyon yaptıran bir site olmadığından size sadece fiyat sunuyor ve en ucuz fiyatı sunan siteye yönlendiriyor.

Map Happy yazarı HotelsCombined’ı şu şekilde denedi: Kalite ve arama genişliğini görmek için lokasyonları, günleri ve fiyatları kıyasladı. İlk kıyaslama için New York’ta son dakika rezervasyonu aradı ve yazara göre son dakika rezervasyonu bir uygulamanın nasıl çalıştığıını en iyi gösteren araçtır. Yapılan bu aramadan çıkan ilk sonuç NYC’de ortak banyolu iki kişilik bir oda oldu. Fiyatı ise 2 gece için 86 dolar. Ayrıca, ikinci bir seçenek olarak Manhattan’da yine çok da pahalı olmayan bir otel önerildi. Diğer arama motorlarıyla kıyaslayacak olursak, Orbitz aramasındaki sonuçlar Queens, Brooklyn, North Bergen ve New Jersey’dendi ve fiyatlar geceliği 70 dolardan başlıyordu.

İkinci aramada ise daha ileri tarihler içindi. Cumadan pazara bir haftasonu tatili. HotelsCombined sonucu Manhattan’da iki kişilik geceliği 76 dolar olan bir oda oldu. Orbitz’e baktığımızda ise sonuçlar yine Manhattan’dan gelmesine rağmen en düşük fiyat 110 dolar idi. HotelsCombined yine daha ucuz önerilerle gelmişti.

Bir de Avrupa fiyat kıyaslaması yapalım: Yazarın seçimi Venedik oldu ve ilk arama için sonuç 89 dolardı(2 gece). Orbitz’de ise geceliği 56 dolar ve öneri Venedik içinde bile değildi. Aradaki farklardan birisi ise Orbitz genelde kahvaltı da öneriyor fakat düşük ücretli otel arayan gezginlerin kaçı otelde lüks bir kahvaltı arayışı içindedir ki?

Yazarın son karşılaştırması ise 8 farklı şehirde Kayak, Hipmunk, Trivago ve Booking ile oldu. Bu şehirler NYC, Chicago, LA, Houston, Atlanta, Boston, Seattle, San Francisco.

Aşağıdaki tabloda son dakika rezervasyon fiyatlarını görebilirsiniz. 5 ayrı şehirde HotelsCombined en ucuz teklifi veren arama motoru.

last min

Bu tabloda ise 2 gecelik ileri tarihli bir arama kıyaslaması yapıldı.

2

Asıl gezinize çıkmadan ve bir tane arama motoruna bağlı kalmadan bu şekilde kıyaslamalar yaparak hangisinin size en iyi sonuç vereceğini görebilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.