Gezginler için “Skype”vari Uygulama Önerileri 0

Seyahate çıktığınızda en büyük problemlerden birisi geride bıraktıklarınızla olan iletişiminizdir aslında. Hala hayatta olduğunuzu ve onları hala düşündüğünüzü bildirmek mühim elbette!

Skype

Skype bu sektöre giren ilklerden birisi olduğundan hala gücü elinde tutuyor ve ilk olmasından ötürü hala görüntülü konuşma yapacağımız zaman “Hadi Skype yapalım” diyebiliyoruz asıl uygulamayı kastetmesek de. İnternet hızınabağlı olarak kalitesinin yer yer değişeceği bariz olan bu uygulama ile uluslararası arama yapabilirsiniz. Hesabınıza para yükleyerek dünyanın neresinde olursanız olun bu aramayı yapabilirsiniz.

Google Hangouts

Bir diğer uygulama ise Google Hangouts. Google Voice ve Google Chat ile birlikte çalışan bu uygulama ile mesaj gönderebilir, görüntülü konuşabilir veya arama yapabilirsiniz. Google Voice ile arama yaptığınızda karşınızdaki kişinin Google Voice numarası yoksa karşınıza “Bilinmeyen” olarak çıkacağını da eklemek gerek.

Bir yararı daha var. Örneğin Google Voice numaranızı +1 kodlu US numaranız ile kaydettiyseniz dünyanın neresinde olursanız olun +1 ile başlayan numaraları arayabilirsiniz.

FaceTime

iPhone kullanıcıları için harika bir uygulama olan FaceTime ile yüksek kalitede konuşabilirsiniz. Birisi sesli veya görüntülü aradığında normal telefon çalıyormuş gibi çaldığından dolayı birisi sizi bu uygulama ile aradığında kaçırmanız mümkün değil. Android kullanıcıları için üzgünüz fakat eğer bir iPhone kullanıcısı iseniz seyahatte bu uygulama çok işinize yarayacaktır.

Viber

Viber, Skype’ın daha iyi bir versiyonu. Ses kalitesinin çok yüksek olduğu Viber uygulaması bedava arama ve bedava mesaj hakkı veriyor. Gelen aramayı görebilmeniz için ise uygulamanın açık olması gerekiyor. Yani bu uygulama üzerinden görüşebilmeniz için başka bir uygulama aracılığıyla Viber’ı açmalarını söylemeniz gerekmekte. Viber kullanıcılarına uygulama üzerinden normal arama imkanı sunuyor, tabiki ücret karşılığında. 400 milyon kullanıcısı olan Viber’ın fanları artmaya devam ediyor.

Whatsapp

Elbette günde çok kez girdiğimiz bu uygulamadan bahsetmeden geçemeyiz. Global kullanıcı sayısı çok fazla olan bu uygulama ile ses kaydı, fotoğraf, video ve elbette text mesajı göndermek çok kolay. İsterseniz telefonunuzdan isterseniz bilgisayarınızdan bu uygulamayı kullanabilirsiniz. 800 milyondan fazla kullanıcısı olan Whatsapp bugüne kadar iletişim ihtiyaçlarının en çok karşılandığı uygulama olarak görülüyor.

WeChat

7 milyar insandan 1.4 milyar insanın Çin’de yaşadığını düşünürsek bu uygulamayı herkesin kullanması için sanıyoruz ki Çin’in dünyayı yönetmesi gerekebilir. Çin’de sıklıkla kullanılan bu uygulamayı da 500 milyon aktif kullanıcısından bahsetmeden geçemezdik.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.