Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Suudi Arabistan’da turizmi teşvik etmekten sorumlu departman olan Suudi Turizm Otoritesi (STA), Hindistan pazarına yönelik bir ilki gerçekleştirdi ve web semineri düzenleyerek “Arabistan’a Seyahat: Suudi Fırsatları” nın lansmanını duyurdu.

Lansman, 17 Şubat 2021’de yapıldı ve Orta Doğu’nun en büyük ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki en kalabalık dördüncü ülkeye bir bakış sunmuş oldu.

Suudi Arabistan Krallığı, doğal güzellikler, büyük çeşitlilik ve gizli hazinelerle dolu bir ülke. Suudilerin turizm teklifi, dikkate değer konukseverlikle desteklenen otantik Arap macerası, kültürü ve mirasını sunmaya odaklanıyor. Krallığın eşsiz doğal nitelikleri ve gezginleri cezbedecek ve büyüleyecek olan Arabistan’ın özgünlüğü olacaktır.

Suudi Arabistan, Eylül 2019’da turizm e-vize hizmetinin lansmanı ile kapılarını boş zaman turizmi dünyasına açtı. STA, Suudi Arabistan’ın dünyanın her yerinden maceracılar ve kültür kaşifleri için görülmesi gereken yeni bir yer olacağından emin.

Krallık tarafından tatil amaçlı turistlere kapıların açılması tarihi bir kilometre taşı ve Suudi Arabistan’ı dünyaya bağlamayı, kültürler arasında köprüler kurmayı ve gelecek için refah yaratmayı amaçlayan Krallığın ekonomik çeşitlendirme programı Vizyon 2030’un uygulanmasında önemli bir adım.

Eylül 2019’da başlatılan Suudi e-Vize süreci tamamen dijital bir süreç. Krallık, turistlerin ziyaret başına 90 güne kadar ve yılda 180 güne kadar kalmasına olanak tanıyan bir yıl boyunca geçerli olan çok girişli e-vize sunuyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz