Singapurlular Google Pay Uygulaması Üzerinden Aşı Sertifikalarına Erişebilir

Singapurlular, bu yeni özellik ile Devlet Teknoloji Ajansı (GovTech) ile ortak olan ilk dijital ödeme platformu Google Pay uygulamasında aşı sertifikalarına güvenli ve rahat bir şekilde depolayabilir ve yetkili makamlar, havayolları, havaalanları ve gerekli diğer yerler için dijital olarak doğrulanmış ve onaylanmış aşı sertifikalarına kolayca erişebilir.

Kullanıcılar, dijital sertifikalarına Android telefonlarındaki Google Pay uygulamasından diğer kartlarına ve geçiş kartlarına eriştikleri yerden erişebilir. Bir kullanıcı, aşı sertifikalarının dijital sürümünü Android cihazına kaydettikten sonra, cihazının ana ekranına bir kısayol ekleyebilecek ve buradan da kolayca erişebilecek.

Bu özellik, özünde gizlilik ve güvenlik olacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcılar aşağıdaki avantajları deneyimleyebilecekler:

Bilgilerin saklanması: Kullanıcının COVID-19 aşı sertifikası, Google Pay uygulamasında saklanır.

Bilgi paylaşımı: Kullanıcılar aşı detaylarını başkalarına göstermeyi seçebilirler. Kullanıcının HealthCerts’indeki bilgiler Google tarafından çeşitli hizmetleri veya üçüncü kişilerle paylaşılmaz ve reklam hedeflemesi için kullanılmaz.

Bilgi güvenliğini sağlama: HealthCerts’i bir Android cihazda depolamak için bir kilit ekranı gereklidir. Bu, ek güvenlik ve kullanıcının kişisel bilgilerini korumak içindir.

Daha fazla kolaylık sağlamak için, sertifikalar bir kullanıcının telefonuna kaydedildikten sonra, kullanıcı çevrimdışıyken bile aşı bilgilerine erişebilir, bu da mobil ve/veya wifi bağlantısına ihtiyaç duymadıkları anlamına gelir.

Google Pay Mühendislik Direktörü Patrick Teo; “Uluslararası seyahatlerin açılmasıyla birlikte, Google Pay’de güvenli bir şekilde tutulan ve Google Pay’in kabul edildiği 40 ülkeden herhangi birinde erişilebilen HealthCerts ile yurt dışına seyahat eden Singapurlulara yardımcı olmaya devam edebileceğimize inanıyoruz” dedi.

GovTech Devlet Dijital Hizmetleri, Agile Danışmanlık ve Mühendislik Direktörü Steven Koh; “GovTech, gezginlere Android cihazları aracılığıyla HealthCerts’e (dijital COVID-19 aşı sertifikalarına) erişmeleri için başka bir uygun seçenek sunmak üzere Google Pay ile ortak olmaktan memnuniyet duyuyor. Singapur’dan giden yolcuların temel dijital seyahat belgelerini rahatça almaları için güvenli ve kolay erişim sağlamak üzere yeni platformlar keşfetmeye devam edeceğiz” dedi.

Google Pay’de HealthCerts’ten COVID aşısı ayrıntılarınızı görüntülemek veya kaydetmek için, COVID-19 aşı sertifikalarınızı almak için Singapur Hükümetinin Notαrise web sitesinde Singpass’ınızla oturum açmanız yeterlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!