Tiktok’ta En Popüler 10 Seyahat Destinasyonu

Yeni bir araştırma, en çok izlenen ülkeler, şehirler ve turistik yerler dahil olmak üzere TikTok’taki en popüler seyahat destinasyonlarını ortaya çıkardı. Yalnızca TikTok’ta 49,9 milyar ‘#seyahat’ içeriğiyle, video paylaşım uygulaması, konaklamalardan uzak maceralara kadar destansı bir gezi araştırmak ve planlamak üzere ilham almak için hızla gidilecek yer haline geliyor.

Araştırmayı, moda markası Superdry üstlendi ve bu araştırma dünya çapında en çok izlenen yerleri ve önemli destinasyonları sıralamak için uygulamadaki seyahatle ilgili binlerce hashtag’in görüntüleme sayılarını analiz etmeyi içeriyordu.

461 milyondan fazla görüntüleme ile Japonya’nın TikTok’ta en çok izlenen seyahat destinasyonu olduğu ortaya çıktı ve birçok videoda Batılı gezginler için görgü kuralları ve ülkenin ünlü kiraz çiçeği mevsiminin tadını çıkarmak için ne zaman seyahat edeceklerine dair tavsiyeler yer alıyor.

Gezginlerin ziyaret edilecek en güzel yerlere ve ülkenin aşırı soğuk geçen kışlarına ilişkin içerik yüklediği Rusya seyahat videoları, uygulamada en popüler ikinci video içeriğini oluşturuyor.

Meksika, seyahate ilişkin olarak TikTok’ta en çok izlenen üçüncü ülke (215,3 milyon görüntüleme) ve belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, nefes kesici plaj videoları, seyahat tutkusuyla dolu olanlar için tavsiye ve ilham veren hashtag’lere hükmediyor.

Asya ülkeleriyle ilgili videolar, gezginler için en popüler olanı ve ilk 25’te Çin (5.), Vietnam (6.) ve Tayland (8.) dahil olmak üzere dokuz Asya ülkesi yer alıyor. Güney Amerika’da en çok izlenen (55.8 milyon) Kolombiya seyahat videoları ve ilk 25 listesinde yer alan tek Afrika ülkesi Güney Afrika (40 milyon görüntüleme).

İşte platformdaki en popüler 10 seyahat destinasyonu:

Japonya – 461,2 milyon izlenme

Rusya – 246,6 milyon izlenme

Meksika – 215.3 milyon görüntüleme

Amerika Birleşik Devletleri – 146.3 milyon görüntüleme

Çin – 110,1 milyon görüntüleme

Vietnam – 107 milyon izlenme

İtalya – 105.6 milyon izlenme

Tayland – 95.1 milyon görüntüleme

İskoçya – 57,7 milyon izlenme

Kolombiya – 55.8 milyon izlenme

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!