Noel Sezonunda Seyahat Etmek İçin En Ucuz Günler

Bu yıl Noel tatilinde uçmak için en ucuz günler belli oldu. Lüks seyahat operatörü Destination2, Birleşik Krallık’taki gezginler için en popüler destinasyonları inceledi ve bu tatil sezonunda uçmak için en ucuz (ve en pahalı) günleri tespit etti.

Maldivler tatilleri için (ayda ortalama 42 bin kez arama yapılıyor) uçuşlar, 10 Aralık’ta seyahat etmek istiyorsanız, Londra Heathrow’dan 268 £ gibi düşük bir fiyata rezerve edilebilir. Bununla birlikte, Noel resmi tatilinden yararlanmak isteyen gezginler, önemli bir fiyat artışıyla karşılaşacaklar – Malé’ye seyahat etmek için en pahalı gün, uçuşların 391 £ olduğu 17 Aralık’tır.

En popüler tatil yerlerine bakıldığında, gezginler seyahat etmek istedikleri tarihlerde biraz esnekliğe sahipse, bu Noel sezonunda elde edilebilecek bazı ciddi tasarruflar var. Örneğin, yolcular, Noel’den önceki hafta yerine Aralık ayı başlarında uçmayı seçerek, Barbados’a kış güneşi tatillerinde 234 £ gibi inanılmaz bir tasarruf sağlayabilirler. Dubrovnik’e uçuşlar 15’inde, 19’unda olduğundan 268 £ daha ucuz, bu da bir Hırvatistan Noel tatilinde bol miktarda tasarruf anlamına geliyor.

Destination2 Dijital Pazarlama Müdürü Will Collins; “Hepimiz Noel Günü’nde uçmanın tasarruf için buna değer olduğu efsanesini duyduk; ancak araştırmamız, aslında en ucuz Noel uçuşlarının Aralık ayının başlarında olduğunu tespit etti. Böylece, gezginler her iki dünyanın da en iyisine sahip olur – bayram tatillerinde muhteşem tekliflerden yararlanmak ve yine de büyük günü aileleri ile birlikte geçirmek” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!