Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Singapore Airlines (SIA) ve Lufthansa Group 1 Ekim 2017’de , Singapur, Avustralya ve Almanya, İsviçre, Avusturya ve Belçika arasındaki uçuşları kapsayan ortak girişim başlattı.

Müşteriler, anlaşmaya göre havayolları tarafından  sunulacak olan daha geniş bir seyahat güzergahı ve ücret ürünleri arasından seçim yapabilirler.

Kasım 2015’te girişim anlaşmasının imzalanmasından bu yana, iki havayolu şirketi de Almanya, Singapur ve İsviçre arasındaki uçuşları artırdı. Temmuz 2016’da Singapur ve Düsseldorf arasında yeni SIA tarafından işletilen uçuşlar da bu duruma dahil. Mart 2017’de SWISS, Singapur ve Zürih arasındaki günlük uçuşlar için yeni Boeing 777-300ER uçaklarını görevlendirdi. Ayrıca Lufthansa, Mart 2018’den itibaren Singapur ve Münih arasında yeniden hizmet sunmayı planladığını açıkladı.

Sunulan bu avantajlar, müşterilerin SIA, Lufthansa, SWISS ve Avusturya Havayollarında sahip oldukları mevcut Star Alliance düzenlemelerini daha da geliştirecek. Eş zamanlı olarak, Singapur ve Düsseldorf; Frankfurt, Münih ve Zürih arasında SIA, Lufthansa ve SWISS tarafından işletilen uçuşlar iki hava yolu grubu arasındaki gelir paylaşımı sözleşmesine dahil edilecek.

Ayrıca iki havayolu grubu Avrupa, Güneydoğu Asya ve Güneybatı Pasifik’teki kilit pazarlar arasında sunulan 130’dan fazla şehir çifti ile, kod paylaşımı bağlarını önemli ölçüde artırdı.

Singapur Havayolları pazarlama planlama başkan yardımcısı Tan Kai Ping;

“Her iki havayolu grubunun müşterileri için daha fazla uçuş frekansı ve gelişmiş seyahat seçeneği sağlamak amacıyla yola çıktığımız güçlü Lufthansa Grubu ile ortak girişim başlatmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu ortak girişim, doğru ortakla neler başarabileceğimizi gösteriyor ve Lufthansa Grubu ile daha da yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz ” dedi.

Lufthansa Group Airlines başkan yardımcısı  Dieter Vranckx,

“Hem Lufthansa Grubu hem de Singapur Havayolları için büyük bir kilometre taşı. Bu ortak girişimin başlatılmasıyla birlikte, iki premium hava yolu grubu, Avrupa, Güneydoğu Asya ve Güney Pasifik’teki rekabetçi pazarda ortak ürün tekliflerini ve yüksek kaliteli hizmetleri optimize edebiliyor. Bir taraftan müşterilerimize daha fazla seçenek sunarken,  diğer bir taraftan da saygın ve güvenilir bir üst düzey ortak olan Singapur Havayolları ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz