Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kendisini kullanıcılara “Bagajların Airbnb’si” olarak tanıtan ve çeşitli kaynaklardan bagaj depolama seçeneklerini toplayarak gezginlere sunan CityStasher, Paris’te faaliyetlerine başladı. Şirket oteller gibi, bagajları depolayan mülk sahiplerini, çantalarını bu gibi yerlere bırakarak yüklerini azaltmak isteyen kişilerle buluşturuyor.

CityStasher’ın ‘Stashpoint’ olarak anılan, 100 tanesi Birleşik Krallık sınırları dahilinde olmak üzere 150’den fazla depolama noktası bulunuyor ve Birleşik Krallık dışındaki ilk depolama noktası, bu yılın başlarında Amsterdam’da hizmet vermeye başladı. Tren ve şehirler arası otobüs terminallerindeki geleneksel bagaj emanet firmalarına rakip olan CityStasher, tam günlük veya daha kısa süreler için tarifeler sunarak turistleri ve günübirlikçileri hedef kitle olarak belirlemiş bulunuyor.

Saint-Julien Le Pauvre Sokağı’ndaki Hotel Esmeralda ve St Martin Sokağı’nda yer alan Cvette Victoria dahil olmak üzere, Paris’in merkezinde yer alan dört işletme, kısa bir süre önce CityStasher ağına dahil oldu. Bu genişleme hamlesi ile CityStasher’ın ağında yer alan depolama noktalarının sayısı 150’yi aştı. Şirket, Aralık ayına kadar Paris’te 30 depolama noktasına ulaşmayı hedefliyor.

CityStasher’ın kurucularından Matt Majewski, bu gelişmelere dair açıklamalarda bulundu: “Avrupa’da genişleme planımızı hayata geçiriyor olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Paris’e giriş yapmayı uzun zamandır istiyorduk ve Birleşik Krallık’ta faaliyetlerimize başladıktan sonra böylesine kısa bir süre içerisinde bu hedefimize ulaşmış olduğumuz için son derece gururluyuz. Bu denli hızlı genişleme kaydediyor olmamız, sunduğumuz ürüne yönelik talebin büyük bir kanıtı olma özelliğini taşıyor. Paris’teki ağımızı büyütmeyi ve gelecek aylarda daha çok sayıda Avrupa şehrine doğru genişleme gerçekleştirmeyi bekliyoruz; böylece İngilizlerin, tatilleri için bu şehirlere geldiklerinde kullanabilecekleri güvenilir bir çözümü bulunacak.”

CityStasher’ın Birleşik Krallık, Amsterdam ve Paris’teki ağı aracılığıyla, bugüne kadar toplam 35,000’den fazla çanta depolanmış bulunuyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz