Latin Amerika Eticaret ve Mobil Ticaret Büyümesinde Öncü Olacak 0

Ödemeler uzmanı Worldplay tarafından, Latin Amerika’nın küresel elektronik ticaret büyümesinde öncü olacağı açıklandı.

Küresel elektronik ticaretin önümüzdeki beş yıl içinde %11 büyümesi tahmin ediliyor ve diğer tüm bölgeler içinde %19 ile en büyük büyümeyi yakalaması bekleniyor.

Worldplay’in Küresel Ödemeler Raporuna göre, Latin Amerika’da e-ticaretin değeri 59 milyar dolardan 2021’de 118 milyar dolara büyümesi bekleniyor.

Araştırma, e-ticarette en hızlı büyüyen üç ülkenin Kolombiya, Nijerya ve  Arjantin olduğunu söyledi.

Bu üç ülkenin e-ticarette (Kolombiya, Arjantin, Nijerya) sırasıyla %31, %30 ve %24 büyümesi bekleniyor.

Worldplay araştırması mobil ticaretteki büyümeye de baktı ve toplam mobil ticaret penetrasyonunun 2017’de %38’ken 2021’de %47’yi bulacağı sonucuna ulaştı.

Bu, artan akıllı telefon sahipliği ve daha hızlı mobil ağlar tarafından sağlanacak.

Latin Amerika mobil ticaret büyümesinin öncüsü olacak. Kolombiya %64 ve Arjantin %45 büyüme görecek ve küresel olarak 1 ve 5. Pozisyona erişecekler.

Worldplay’in küresel e ticaret başkanı Shane Happach “Kimse önümüzdeki beş yılın küresel ekonomik iklimini tahmin edemez ancak tüketici iştahının online ve mobil alışveriş için son derece güçlü bir büyüme görmeye devam edeceğinden emin olabiliriz” dedi.

“Akıllı telefon sahipliğinde artış ve mobil networkteki devam eden gelişme harcanabilir geliri olan orta sınıfın avantajlarından yararlanmak isteyen ticaret adamları için önemli etkiye sahiptir.

“Bununla beraber perakendecilerin her bölgenin kendisine has özelliklerini anlamaları önemlidir. Nüfusun tercih ettiği ödeme yöntemleri bakımından hiçbir iki Pazar aynı değildir. Her bir Pazar farklı mevzuat gerekliliklerine, mobil penetrasyon ve bankacılık uygulamalarına sahiptir.”

“Bu nedenle ticaretle uğraşanlar, doğra stratejik kararlar vermek için yeni ülkelere yatırım yapmadan önce ödevlerine iyi çalışmalılar”.

“Doğru destekle perakendeciler ortaya çıkan bu e ticaret pazarlarında öncü olmak şansını elde edebilirler”.

Worldplay’in 2017 Küresel Ödeme Raporunda banka havaleleri, teslimatta nakit ödeme ve kredi kartı ve bankamatik kartı gibi daha geleneksel yöntemlerden pazar payı alan ön ödemeli kartlar gibi seçeneklerle ödeme görünümünün nasıl parçalara ayrıldığı vurgulanmıştır.

Araştırma, banka havalelerinin, hem kredi kartlarını hem de bankamatik kartlarını geçeceğini ve perakendecilerin e-ticaret stratejilerini planlarken göz önünde bulundurmaları gereken ek bir faktör olduğunu buldu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.