Ryanair, Google ve eDreams Arama Sonuçları Konusunda Mahkeme Öncesi Anlaşmaya Vardı 0

Anlaşmanın koşulları gizli kalacak, ancak bu, 2015’de başlayan bir anlaşmazlığın sona erdiği anlamına geliyor.

Ryanair, eDreams‘in doğrudan havayoluyla ilgilenen müşterileri kendisinden alışveriş yapmaları için ikna etmek üzere Google AdWords platformunu kullandığını savunuyordu.

Ryanair Pazarlama Müdürü Kenny Jacobs; “Müşterilerimize Avrupa’daki en düşük fiyatları sunmaya devam edeceğiz ve hava ulaşımlarına yönelik çevrimiçi reklamcılığın şeffaflığına ilişkin olarak müşterilerimize yarar sağlayacak olan bu tedbirlerin alınmasını da memnuniyetle karşılıyoruz.

“Bu sorunu çözmekten memnuniyet duyuyoruz ve Google’ın AdWords platformunun tüketici dostu reklamcılıkla ilgili bu taahhütlerini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Bir Google sözcüsü ise; “Ryanair ve eDreams ile anlaşma sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Platformlarımızda izin verdiğimiz reklam türleri konusunda net politikalarımız var ve bunları tüketicilere en iyi hizmet vermek için uygulamaya kararlıyız” dedi.

eDreams İngiltere Grup Başkanı ve Dış İilişkiler Sorumlusu Robert McNamara;”Bu çözüm bizim için tatmin edici oldu ve Avrupa’daki yolculara en iyi fiyatı ve en uygun seyahat seçeneklerini elde etmelerine yardımcı olmayı taahhüt ettik.
“Hizmetimiz müşterilerimizin menfaati için ve bu anlaşmanın tüm katılımcıların Avrupalı gezginlere daha iyi bir değer ve hizmet sunmaya odaklanmalarına izin vereceğini umuyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.