Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aeroflot, 29 Ekim 2017 ve 24 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek uçuşları kapsayan 2017-2018 Kış Dönemi Uçuş Takvimini uygulamaya koyduğunu duyurdu.

2017/2018 Kış dönemi uçuş takvimi; Aeroflot Rus Havayolları tarafından gerçekleştirilen ve Rusya dahilindeki 50, yedi Bağımsız Devletler Topluluğu ülkesine giden 15 ve diğer uluslararası uçuşların gerçekleştirildiği 72 rota olmak üzere, 51 ülkede toplam 137 destinasyona uçuşları kapsıyor. Uluslararası uçuşların arasında, Avrupa’daki destinasyonlara giden 50, Asya’ya giden 13, Amerika kıtasına giden 5 ve Orta Doğu’ya giden 4 rota bulunuyor.

Aeroflot bu kış mevsiminde, başlangıç tarihi ilerleyen zamanlarda duyurulmak üzere, Moskova ve Ulyanovsk arasında haftada iki uçuş gerçekleştirmeye başlayacak.

Aeroflot’un kış dönemi uçuş takviminde dikkat çeken detaylardan biri, mevcut rotalardaki artan uçuş sayısı oldu. Şirket 2017 yılının yaz dönemine kıyasla, Rusya’daki beş iç hatlar destinasyonuna (Krasnoyarsk, Perm, Rostov, Surgut ve Chelyabinsk) yönelik uçuşlara, haftalık bazda yedişer uçuş daha ekleyecek. Moskova’dan Budapeşte’ye, Dubai’ye, Milan’a, İstanbul’a ve Helsinki’ye her gün ilave birer uçuş daha gerçekleştirilecek.

Mevsimsel talebin bir sonucu olarak Aeroflot, Maldivler’in başkenti Malé’ye yapılan uçuşların sayısını haftada ikiden haftada beşe çıkaracak. Şirket Malé ile Bangkok, Phuket ve Ho Chi Minh City arasında gerçekleştirilen uçuşlara katılan yolculara, 23 kiloya kadar ağırlığı bulunan bir sörf veya dalış ekipmanı seti için ücretsiz taşıma olanağı sunduğu promosyonunun geçerlilik süresini de uzattı.

Aeroflot Rus Havayolları’nın geniş rota ağı, Aeroflot’un bağlı kuruluşları tarafından sunulan hizmetlerle destekleniyor. 2017/2018 Kış döneminde, bu kuruluşlardan Rossiya Airlines, 57 rotada uçuşlar gerçekleştirecek. Şirket, St. Petersburg’daki hareket noktası olan havalimanından, aralarında Simferopol, Sochi, Krasnodar, Roma, Milan, Paris, Geneva, Berlin, Prag ve Tel Aviv gibi özellikle popüler destinasyonların yer aldığı 41 iç hatlar destinasyonuna ve uluslararası destinasyonlara uçuşlar yapıyor olacak. Rossiya, Moskova’daki Vnukovo Havalimanı’ndan Kırım’a, Krasnodar bölgesine ve Rusya’nın doğusundaki uzak kesimlere uçuşların yanı sıra Rostov ve Simferopol’den Tel Aviv’e uçuşlar gerçekleştirecek.

Aeroflot’un bir diğer bağlı kuruluşu olan Aurora Airlines, Rusya’nın doğusundaki uzak bölgelere seyahatlere yönelik geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Aurora, bu kış mevsiminde Vladivostok, Khabarovsk ve Yuzhno-Sakhalinsk’ten uzun mesafe uçuşlarının yanı sıra, Rusya’nın uzak doğu kesimleri dahilindeki rotalarda uçuşlar yapacak.

Düşük maliyetli uçuşlar sunan havayolu şirketi Pobeda da benzer biçimde, Rusya sınırları içinde ve dışında 47 noktaya uçuşlar gerçekleştirerek özel bir rota ağı oluşturuyor.

2017-2018 Kış döneminde Aeroflot Grubu, Pobeda dahil olmaksızın, 51 ülkeye giden 210 rotada (196’su tekrarsız rotalar olmak üzere) kendi tarifeli uçuşlarını gerçekleştirecek.

Aeroflot Grubu’nun sunduğu olanaklar, ortak havayolu şirketleriyle gerçekleştirilen ve ilave 173 destinasyonu kapsayan kod paylaşımı anlaşmalarıyla geliştiriliyor. Kod paylaşımı anlaşmaları, Aeroflot’a Arnavutluk, Avustralya, Bosna-Hersek, Cezayir, Endonezya, Fas, Gana, İrlanda, İzlanda, Kamboçya, Kenya, Lüksemburg, Makedonya, Malta, Myanmar, Slovenya, Suudi Arabistan, Tunus ve Yeni Zelanda olmak üzere, ilave 19 ülkeye seyahat seçenekleri sunma olanağı sağlıyor. Ortak havayolu şirketleri de hesaba katıldığında, Aeroflot Grubu 2017-2018 kış döneminde Rusya dahil olmak üzere 70 ülkede 383 rotada (369’u tekrarsız rotalar olmak üzere) uçuşlar gerçekleştirecek.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz