Seyahatin Geleceği 2016, İş Hayatında Kullanılacak Aplikasyonlar 0

Seyahatin Geleceği 2016 için, iş hayatında en yüksek seviyede kullanılacak olan aplikasyonlar ve araçlara detaylı bakalım mı?

Seyahatin Geleceği 2016’nın bir parçası olarak, PSFK Laboratuvarları, keşif ve rezervasyon konseptlerini hayata geçirmek üzere 5 yol yarattı. Raporlardaki temalar sıklıkla iş seyahatine çıkan kişiler içinde aplikasyonlar barındırıyor.

Hemen aşağıdaki örnekte, Shelvy ile tanışalım. 47 yaşında. Minneapolis’ten San Francisco’ya projesi için seyahat etmekte olan bir mühendis. Şirketi onun için, GoToBooking.com ‘a öncesinde seyahat profilini yükleyebileceği, bir seyahat programı oluşturdu. Websitesinin açılması üzerine, son zamanlarda sıklıkla ziyaret edilmiş destinasyonlarını ve son seyahatinde de konakladığı otelleri de görüyor.

Shelvy-968x617

Rezervasyon yaparken, Shelvy, seyahatinden kazandığı ödülleri odasını yükselterek olduğu kadar, havalimanına ve havalimanından transfer için de kullanabileceğini görüyor. Son seyahatlere göre kişiselleştirimiş öneriler, Shelvy’nin arama motorundan çıkması ya da başka websitelerinde gezinmesi gerekmediğini gösteriyor.

foto 2 Shelvy-copy-968x461
Seyahatinin son gününde, beklenmedik proje sorunları konaklamasını uzatmasına sebep oluyor. Shelvy odasından henüz check-out yapmıştır ki aplikasyondaki SOS seçeneğinden bir sonraki toplantısından önce hızlıca yardım alabilir.

Üç gece daha konaklamaya ihtiyacım var” diye yazar. Bu mesaj müşteri ilişkilerinde, Sheryl’ın son kayıtlarına ulaşabilecek ve benzer niteliklerde oda ayarlayabilecek kişiye aktarılır. Hemen ardından rezervasyonunu hemen yapabileceği “Şimdi Rezervasyon Yap” butonuyla cevap alır.

Foto 3 Shelvy-copy-2-968x527
Shelvy’nin sadık bir müşteri olduğunu görünce, görevli odasında herhangi bir çamaşır ihtiyacı ya da banyo eksiği var mı diye sorarak yardımcı olur.

foto 4 Shelvy-copy-3-968x526

Ne zaman ki lobide yürümeye başlar, akıllı saati ona check-in yapmak ister mi diye hatırlatır. Kabul etmesinin ardından, resepsiyon işlemlerini atlaması için dijital oda anahtarı eline ulaşır. Odasına giderken, otelin spasının önünden geçerken Shelvy’nin profilini algılayan işaret ile yüzde 15 indirimlik bir kupon kazanır.

Bu hikayede, Shelvy’nin iş anında krizi “Future of Travel 2016” programındaki araçlar ve aplikasyonlar ile nasıl bastırdığını gördük. “Book-In-A-Click” seçeneğini kullanarak hızlı arama yapmak ve konaklamasını uzatmak için concierge ile kontakt halinde doğru oteli bularak, Shelvy bize yakın gelecekte gerçekleştirilecek kusursuz seyahat deneyimini gözler önüne koyuyor.  

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.