Robot Otel’e Hoşgeldiniz 0

Robot otele hoşgeldiniz. Tabii ki otelin ismi bu değil fakat bu otel çalışanları neredeyse her ihtiyacınızı karşılayan robotlar .  Malumunuz Japonya robot endüstrisinin lideri konumunda olan bir ülke ve Nagasaki’de bulunan bu otel bu durumun büyük bir ispatı. Henn-na Hotel nihayet kapılarını ziyaretçilerine açmış bulunmakta.

robot2

robot3

Tabii bu noktada robotların insanoğlu kadar işini hakkaniyetiyle yaptığı konusunda bir çok fikir ayrılıkları bulunmakta . Aşağıdaki video bir ziyaretçinin  Kapsül Oteli-ki bu otel tipi de başlı başına eşsiz bir Japon yeniliği olarak düşünülebilir- ziyareti esnasındaki deneyimlerini göstermekte. Otel müdürüyle yapılan röportaj esnasında kendileri de en iyi misafirperverliğin insanoğlu tarafından verileceğini belirtmiş.

Otel resepsiyonunda robotlar misafirleri karşılayıp otele girişleri için yardımcı oluyorlar.

robot4

Otel odasında bulunan küçük bir robot ise sizin kişisel asistanınız gibi oda sıcaklığını ayarlama, ışıkları ve diğer cihazları kontrol etmenizi sağlıyor. Sesli komutları algılayan bu robot sayesinde konfor düzeyini başka bir boyuta çıkarmışlar.

robot6

robot5

Otel CEO’su robotların insanların daha dahil ve yaratıcı olduğu bir ortamı sağladıklarına inandığını belirtiyor. Şu ana kadar en önemli çalışmaları ise resepsiyondaki insansı robot ve İngilizce konuşan dinazor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.