Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İş seyahati yapanlar, tüm seyahat ihtiyaçlarını tek platform üzerinden yapmayı tercih ettiklerini söyleyenler ve merkezi / kurumsal bir platform kullanarak yapanlar olmak üzere ayrılmakta.

Seyahat ve masraf yönetimi servisi sunan KDS firmasının yaptığı çalışma yüzde 74’ün tek bir kanal tercih ettiğini ancak sadece yüzde 34’lük bir kesimin bunu gerçekleştirdiğini söylüyor. Buna ek olarak, kurumsal seyahatlerini bu hizmetleri veren web sitelerini kullanarak planlayan yüzde 37’den bile daha az bir oran olduğunu ortaya koyuyor.

Bu çelişkinin ortaya çıkardığı görüş ise, seyahatçilerin tek bir platform talep ederken bu platformun kaliteli olmasını istedikleri şekilde. Rapora göre, kurumsal rezervasyon yöntemlerinin kabul görmesi ve benimsenmesi için şirketlerin çalışanlarına sundukları platformun müşteri odaklı servis sağlayıcıları ile aynı kolaylığı, kullanıcı deneyimini ve seçenek çeşitliliğini yaşatmasına dikkat etmeliler

KDS Mart ayı içerisinde 1,216 İngiliz ve Amerikan iş profesyoneline anket uyguladı. Müşteri odaklı servis kullanıcılarının yüzde 49’u kolaylığın bir faktör olduğunu söylemiş. Üçte biri daha çok seçenek olmasını ve yüzde 14’ü ise daha düşük maliyetlerden bahsetmiş. İş seyahatleri için rezervasyon yapanların neredeyse yarısı beş ile 20 dakika arasında araştırma ve rezervasyon süresi harcamış. Üçte birinden fazlası ise 20 dakika ile bir saat arasında, ve yüzde 8’i bir saatin üzerinde süre harcamış.

İlgili bazı diğer sonuçlar ise aşağıdaki şekilde.

Bu anket aynı zamanda yüzde 45’in maliyet yönetim aracı kullanırken buna yakın bir rakam olan yüzde 41’in hesap tablosu kullandığını göstermiş. Bunların da yüzde 47’si 30-60 dakika aralığında ve yüzde 18’i neredeyse iki saat kadar maliyet raporları üzerinde vakit harcamış.

Yolculuk sırasında seyahat edenlerin dörtte üçü makbuzlarını cüzdan veya zarf gibi tek bir yerde toplamış, yüzde 11’i yolculuk boyunca online giriş yapmış ve yüzde 15’i makbuzların farklı yerlerde olması sonucu zorluk yaşamış.

Yüzde 22 bir mil ve 10 mil arasında geri ödeme kazanırken, yüzde 24 taksi makbuzlarında şişirme yaptığı ortaya çıkmış.

Yorumları GösterYorumları Gizle

1 Yorum

  • yazan Gulsen Ulker
    Posted 15 Haziran 2016 10:06 0Likes

    Haberiniz icin tesekkurler Busra hanim, biz BH&A Brittania Hotels&Apartments Ltd firmasinin otelxml.com ve plazaxml.travel markalari ile seneler oncesinde tek platformda butun urunleri sunduk, ve su an onbinlerce musterimiz bu hizmetimizden faydalanmaktalar. Hem Ingiltere hem Turkiye merkezli olmamiz dunya uzerinde farkli cografyalara ulasmaya devam ediyoruz hizmet agimizi yayginlastirmak adina. Bu konuda yayin organizin destegi ile ulasilmayanlara ulasabilirsek memnun oluruz.

Yorum Yaz