Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi Açıklandı, Peki Türkiye Kaçıncı Sırada?

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından açıklanan 2015 Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi’nde ilk sırada İspanya yer alırken, Türkiye listenin 44’üncü sırasında kendine yer bulabildi.

Dünya Ekonomik Forumu’nun açıkladığı verilere göre, turist sayısında dünya altıncısı, turizm gelirlerinde ise dünya 11’incisi olan Türkiye, Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi’nde 44’üncü sırada yer alıyor. Endekste ilk sırayı bu yıl 5.31 puanla İspanya alırken, onu 5.24  puanla Fransa ve 5.22 puanla Almanya takip etti.

Türkiye ise Rusya, Barbados, Polonya ve Güney Afrika ile birlikte 4.08 puan alarak 44’üncü sırada yer aldı. Seyahat ve turizm alanında faaliyet gösteren 41 ülkenin yer aldığı listede Yunanistan ise 4.36 puanla 31. sırada kendine yer buldu.

rekabet

DEVLETLERİN TURİZME YAPTIĞI HARCAMA SIRALAMASI

spending

KALİTELİ DOĞAL ÇEVRE SIRALAMASI

kaliteli_dogal_cevre

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM SIRALAMASI

surdurulebilir

TANITIM VE PAZARLAMA SIRALAMASI

tanitim_pazarlama

Kaynak: Turizm Güncel

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!