Seyahat Rezervasyonunu Kolaylaştırmanın 8 Kuralı 0

Seyahat portalı Psfk.com’un  Future of Travel (seyahatin geleceği) raporunda, daha iyi bir gezi tecrübesi yaratabilmek için, tüm seyahat firmalarının uygulayabileceği bazı kaideleri ortaya koymuştur.

Misafirlere, eski arkadaşlarmış gibi davranın

Günümüzde big data yani dev verinin önemi, bütün hizmet sağlayıcıları tarafından anlaşılmış durumda. Markaların daha iyi hizmet verebilmek için, bilginin (verinin) kendisinden ziyade, bu bilgiyi, tüketicileri üzerinde ki etkisini artırmak ve tüketicilerin bireysel tecrübelerini daha kişisel hale getirebilmek için nasıl kullandığı ile ilgilidir.

Duruma göre dönüşün

Sınıfında en iyi olan markalar, seyahatleri sırasında içerik açısından alakalı bilgiler ile müşterilerini bir sonraki gezilerine ilham vermek üzere destekliyorlar. Bu bilgiler, doğru zamanda verilen ve zamana dayalı tavsiyeleri önemli hatırlatmaları ve hava durumu gibi faktörleri içeriyor.

Anlaşılabilir olun

İşlem sırasında anlaşılmazlık ne kadar az ise, müşterinin o işlemi bitirme ihtimali daha yüksek. Markaların, bir işleme başlamalarını ve bitirmelerini sağlayacak araçları, en rahat edecekleri yöntemler ile sunması gerekir. buna ek olarak satın alma işlemi sırasında müşterilerin konu ile ilgili bilgilerini hatırlayan firmalar bir adım önde oluyorlar. Bu da yine bilginin kendisinden ziyade bu bilgi ile ne yapıldığına bağlı oluyor.

Kullandığınız platformlar uyumlu olsun

Günümüz firmaları, gezginler ve müşteriler çok çeşitli araçların olduğu bir dünyada yaşıyor. Bu sebeple, arka planda bütünleşmiş bir sistem ve ekranlar arasında akışın tıkanma yapmadan ilerlemesi bekleniyor. bu tür yapılar markaların kimliğinin kuvvetlenmesini sağlıyor.

Ekranlarınızı düzenleyin

Farklı araçların farklı fonksiyonları olduğundan, markalar, bütün platformlarında bilgi düzenini özelleştirerek ve birbirine bağlı hale getirerek optimize bir hizmet sunabilirler. Bu yöntem ile müşterilerin, işlemi bitirmek için kullanılan cihazdan bağımsız olarak, rezervasyon sürecini düzenleme imkanına erişebilmeleri bekleniyor.

İnsan etkileşimini ön planda tutun

Yapay zekanın kaydettiği ilerlemeye rağmen, bilgili bir ekip üyesinin sunabileceği hizmetin önüne geçmesi pek mümkün değil. Soruları olan müşterileri, anında, cevapları olan müşteri temsilcisi ile görüştürebilen markalar, satın alma işlemi sırasında daha fazla güven sağlamanın yanı sıra, müşterileri ile daha derin bağlar kurmuş oluyorlar.

Misafirlerinize tasavvur için yardımcı olun

360 derece ve gerçek zamanlı video teknolojileri, insanlara, medya ve eğlence dünyasında yeni tecrübeler sunmakta. Bu araçlar aynı zamanda, yeni seyahatleri teşvik etmede veya satın alma işlemini tamamlamak için ihtiyaç duyulan etkiyi sağlamaya yardımcı oluyor.

Anında hizmet politikasını benimseyin

Günümüzde, tüketiciler, istediklere şeye istedikleri zamanda ulaşabilmeye alışmış durumda. Bu şekilde beklentilere cevap vermeye çalışan seyahat firmaları, satın alma işlemini hızlandırma ve süreç boyunca anında desteğe ulaşma imkanı sağlamayı muhakkak göz önünde bulundurmalıdır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe