Tristan da Cunha Çalışacak Kişiler Arıyor.

Portekizli kaşif Tristao da Cunha tarafından 1506 yılında Ümit burnuna düzenlediği bir gezi sırasında keşfedilen Tristan Da Cunha adası 300 kişi, 300 sığır, 500 de koyunun yaşadığı bir ada ve en yakın yerleşim yerine 2800 kilometre uzaklıkta.

2661A5E700000578-0-image-a-91_1425651551507

Atlantik Okyanusu‘nun güneyinde yer alan ada kümesi Tristan da Cunha, dünyanın ulaşılması en zor yeri kabul ediliyor. Adada bir havaalanı bulunmuyor, bu da demek oluyor ki sadece deniz yolu ile ulaşılabiliyor. Güney Afrika’dan adaya, yılda 8 veya 9 kez sefer düzenleniyor. Ayrıca ada sakinleri televizyon, radyo ve internet gibi diğer iletişim imkanlarına sahipler.

Ekonomide çok büyük oranda Birleşik Krallık’a bağlı olan adada yerel toplum balıkçılık, hayvancılık ve el işi ürünleriyle geçimini sağlamaya çalışmakta.

2660A91D00000578-0-tHE_LOCAL_CAFE-a-59_1425641158433

Tristan da Cunha Adası’nda şimdilerde bir kafe, bir küçük market, bir yüzme havuzu, yerel bir radyo istasyonu(Haftada 4 gün yayın yapıyor ve bunun yanında İngiliz BFBS kanalının televizyon ve radyo yayınlarına da ulaşılabilmektedir.) ve bir video dükkânı bir okul, bir hastahane, bir postane, ufak bir müze, bir pastahane, iki kilise ve bir bar mevcut. Tristan da Cunha’daki tek liman ise Calshot Limanı’dır.

Adaya Güney Afrika’dan yılda 8 veya 9 kez sefer düzenleniyor, RMS St. Helena adlı tek yük gemisi posta, konserve gıda, videolar, kitaplar-dergiler, tıbbi ürünler ve ara sıra ziyaretçi getirmektedir.

Tristan da Cunha Adası Çalışacak Kişiler Arıyor.

2660A6C600000578-0-Houses_on_Tristan_da_Cunha-a-29_1425640701792

Peki burada ne yapacaksınız? Görev tanımında hayvanlara bakmak, bağcılık, seracılık gibi tarım ve hayvancılık işleri yer alıyor. Adada bugüne kadar sadece patates yetiştirilmiş; şimdi farklı şeyler denemek istiyorlarmış.

Başvuru için şu bilgilere sahip olmanız gerekiyor;

 • Meyve bahçesi oluşturma, yönetme ve geliştirme.
 • Hayvancılık için modern ilaç tedavisi
 • Ekilebilir ürün rotasyonu
 • Seralarda sebze üretimi
 • Hayvan bakımı ve genel hayvancılık

Bu arada belirtelim, iş ilanında iki yıllık bir sözleşmeden bahsediyorlar; kendinizi buna göre hazırlayın.

İşe başvurmayı düşünürseniz işte başvuru adresi.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

9 Comments

 • Tristan adasında çalışmak istiyorum, ancak istenilen niteliklere sahip değilim. bunun için önceden bir eğitim programı sağlanıyormu? eğer sağlanıyorsa verilecek her göreve talibim..

  • Arkadaslar ben basvurdum ingilizcem super oldugu halde bana dedilerki ilan ilk once ingiltere vatandaslarina oncelik taniyoruz dedi
   Calismak isteyen strada suanda 25 bin kisi var ben suan amerikadayim oraya gittiginizde yiyecek yemek bile bulamaya bilirsiniz ulkedeki hersey kisitli ada da kalmak icin cok iyi ingilizce bilmeniz gerekiyor is yapacam hayat kurcam diyorsaniz adada 100 bin sterlin para koyun yola cikin arjantinden gemi kalkiyor baslamak icin hayvanciliga 100 koyun alabilirsiniz fakat kime satacaksin ulkede hersey kisitli

   • Arkadaşlar macera aramayın buraya çalışmaya gidilir mi insan kafayı yer ben tesadüfen ismini duydum merak ettim ama yorumlara bakıyorum adaya gitmeyi düşünenler var. Köy hayatı yaşamayan oralarda yapamaz adada herşey kısıtlı zaten en fazla 2 hafta kalırsın sonra yoldan geçenlere Türkçe küfür etmeye başlarsın

 • çiftçiyim ben gitmek istiyorum 05389596437 hayvandan da anlarım yörüğüm ben

 • Buraya gitmek için nasıl bir iletişime veya nerdeyle iletişime geçmek gerekiyor bu arada ada volkanik bir ada olduğu için çoğu tarım ve meyve türleri yetişir adamlar hazıra alışmışlar galiba

 • ben oraya gitmek istiycem de beni almayacaklar ya da yokuş yapacaklar ha, kim ulan onlar, zuludan hallice bir kabile işte…

 • Arkadaşlar macera aramayın buraya çalışmaya gidilir mi insan kafayı yer ben tesadüfen ismini duydum merak ettim ama yorumlara bakıyorum adaya gitmeyi düşünenler var. Köy hayatı yaşamayan oralarda yapamaz adada herşey kısıtlı zaten en fazla 2 hafta kalırsın sonra yoldan geçenlere Türkçe küfür etmeye başlarsın.

  • Çok güzel bir ada çok sevdim herşeyden uzak trafik yok kalabalık yok yaşanacak yer valla havancılık tarım süper

 • Çok güzel bir ada çok sevdim herşeyden uzak trafik yok kalabalık yok yaşanacak yer valla havancılık tarım süper

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!