Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uluslararası MICE endüstrisi, ibtm arabia (eski adıyla GIBTM) 10. yıl kutlaması için Abu Dhabi’de toplandı.

ibtm-arabia

MICE hizmetlerinin 40 üzerinde ülkeden alıcı ve satıcı temsilcilerinden oluşan, öğlen ve akşam yemeklerinde gerçekleşen buluşmaların 250 kişilik katılımcısı bu süreç boyunca Jumeirah at Etihad Towers’da konakladı.

Birleşik Arap Emirlikleri hızlı gelişen altyapısı, ticareti ve turizmi ile diğer destinasyonları geride bırakmayı başardı. Bunun bir sonucu olarak daha çok buluşmalarına yeni katılımcıların ilgisi daha da artıyor. Arz talep durumuna göre her sektörden şirketleri doğru planlamacı ile buluşturuyorlar.

ibtm arabia iş bağlantıları yapabilmek için harika bir platform sunuyor ve Discovery Day ile katılımcılara tanışma imkanı sağlarken Abu Dhabi’yi de birlikte keşfediyorlar. Ardı ardına yapılan iş görüşmeleri ve yeni bağlantıların kurulması, mevcut bağlantıların güçlendirilmesi beş yıldızlı Jumeirah at Etihad Towers’ın harika misafirperverliği içerisinde gerçekleşiyor.

İlk gün davetliler Abu Dhabi tanıma turuna katılarak Yas Davet Kompleksi, içinde çok sayıda toplantı mekanı olan Ferrari World ve ardından sahip olduğu farklı show ve gösteriler ile ABD’nin Disney ve Universal parklarını aratmayan Ferrari Eğlence merkezini tanıdılar. Ferrari merkezinde verilen yemeğin ardından günün son durağı 50 bin kişinin aynı anda namaz kıldığı görkemli Şeyh Zayed camisi oldu.

Gece hoşgeldin daveti Abu Dhabi’nin 5 yıldızlı ama servis ve gösterişi ile 7 yıldızlı olarak adlandırılan ünlü Palace Otelinde geleneksel tema içinde verildi.

MICE sektörü, turizm endüstrisinin en çok kazanan bileşeni ve şehirler üzerinde iyi yönde ekonomik katkı sağlamakta. Bu açıdan ibtm arabia, Abu Dhabi Kongre Bürosu’nun, tüm emirliklerin iş etkinlikleri için sunduğu ürün ve hizmetlerin çeşitliliğini vitrine çıkardığı Discovery Day ile hızlı bir başlangıç yapmış oluyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz