Tek Gittiğiniz İş Seyahatinde Yalnız Kalmamak İçin 5 Yöntem 0

Seyahat, başarılı bir iş kurmanın ve onu büyütmenin kaçınılmaz bir parçasıdır. Çoğu bağlantınız yaşadığınız yerde olsa bile, illaki yeni bağlantılar kurmak ya da sektörel etkinliklere katılmak için ülke içinde ya da dışında seyahat etmek zorunda kalacaksınız. Seyahat etmeyi sevin ya da sevmeyin, yalnız seyahat etmek yolculuğun verdiği o neşeyi sizden alıp götürebilir. O gün geldiğinde kendinizi otel odasında yalnız bir şekilde oturup, ailenizi özlerken bulmanız işten bile değil.

Ancak yollardaki hayatınız yalnız geçmek zorunda değil. Seyahatinizi daha eğlenceli hale getirmek için yapabileceğiniz şeyler de mevcut. Oda servisini unut. Bu yöntemler yol arkadaşın olsun, olmasın seyahatteyken eğlenmene yardım edecek.

1. Akşam Yemeğini Dışarıda Ye

Tabii ki yemeğini otel odanda Arka Sokaklar’ın tekrarını izlerken yiyebilirsin ama bu, yalnızlıktan kurtulmana hiç de yardımcı olmayacaktır. Bunun yerine şehrin en iyi restoranlarından birini seçerek güzel bir akşam yemeğinin tadını çıkar. Masada yalnız başına oturma düşüncesi seni korkutuyorsa, canlı müzik yapan bir mekanı da seçebilir ya da bir bara gidip barmenle muhabbete girebilirsin. Biraz araştırma ve planlama yapmaya çalışırsan başarabilirsin.

2. Çevreyi Dolaş

Yol arkadaşın olmasa bile çevreyi yalnız başına dolaşmak zorunda değilsin. Öğleden sonra işin yoksa, şehir turuna katıl.  Eğer sadece saat 17’den sonra boşsan, akşam da turlara açık olan birkaç yere bakmanda fayda var.  Bu turlar genellikle rehber eşliğinde ve grupça ya da herkesin kulaklıklarını takarak o bölgeyle ilgili bilgi alabileceği şekilde düzenlenir. Bu yolla, gittiğin yerle ilgili bir şeyler öğrenebilir daha da önemlisi ilginç insanlarla tanışabilirsin.

3. Yabancılarla Muhabbete Gir

Eğer sohbet etmelik günündeysen ve telefonda ailenle konuşmak yeterli gelmiyorsa lobiye in. Sohbet etmek veya takılmak isteyen, sıkılmış yabancılar bulman olası. Odacı, vale ve diğer otel görevlileriyle de sohbet edebileceğini seyahatin boyunca aklından çıkarmamalısın. Birkaç dakikalık konuşma bile seni o yalnızlık duygusundan alıp götürecektir.

4. Yerel Buluşmalara Katıl

Her şehirde, haftanın herhangi bir günü, en az birkaç etkinlik olur. Meetup.com’u kontrol et, ilgi alanlarına uygun bir buluşma yakalayabilirsin. Ülke çapına yayılmış fitness salonlarına kaydolup  üyeliğinizi seyahatteyken de kullanabilirsiniz. Bu, antreman ritmini seyahatte de devam ettirmene ve kendini evinde hissetmene olanak sağlar. Özellikle de seyahatiniz birkaç günden uzunsa faydalı olabilir. Eğer bir dernek, vakıf ya da bir organizasyona üyeysen, gittiğin yerde de benzer oluşumların toplantılarına katılabilirsin.

5. Ortak Çalışma Alanları Kullan

Ortak çalışma alanları, birkaç saatliğine, günlük ya da aylık kiralama teklifleriyle ülkenin her yerinde mevcut. Bulunduğunuz yerde bulunan bu tarz alanlar, Wi-Fi’ya bağlanabileceğiniz, yazıcıyı kullanma imkanı sunan ve orada yaşayan profesyonellerle tanışma imkanı verir. Üstelik bazı ofisler, bazı spor salonlarında olduğu gibi ilk kullanımı ücretsiz yapabiliyorlar. Otel odasından çıkmanıza ek olarak yeni iş bağlantıları kurmanıza da olanak sağlar.

Gün boyu süren uzun toplantılardan sonra bazı profesyoneller, rahatlamak ve gevşemek için yalnız zaman geçirmek ister.  Ancak bir, iki günden sonra yalnız kalmak insanı tüketir. Otel odasından ayrılıp restoranları, turistik yerleri ve organizasyonları keşfederek seyahatinizi hiç olmadığı kadar verimli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Peki siz seyahatte yalnız kalmamak için neler yapıyorsunuz?

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe