Seyahat ile İlgili Başınıza Gelebilecek En Kötü 5 Durum 0

Bavulunuzun Kaybolması: Seyahat ederken kara yolunu tercih ediyorsanız eğer ya kendi arabanızla ya da otobüsle yolculuk etmeniz gerekiyor. Otobüsle yolculuk ederken, bavulunuzun kaybolması çok nadir gözüken durumlardan biridir. Genellikle başka biri karıştırarak kendi bavulu yerine sizin bavulunuzu alarak ortadan kaybolur. Diğer bir durum ise çalınmasıdır. Bunu kimse başına gelmesini istemez.

bavulun-kaybolmasi

Pahalı Uçak Bileti Satın Almak: Hava yolculuğu yapıyorsanız eğer uçak biletinizi erkenden almanız gerekiyor. Aksi halde uçak bileti fiyatları, uçağın doluluk oranına göre belirlendiği için sona kaldığınızdan en yüksek fiyatlardan uçak bileti satın almanız gerekiyor. Bu durum genellikle uçağı kaçırdığınızda acilen bilet almanız gereken durumlarda ortaya çıkıyor. En uygun uçak bileti satın almak için erken davranmalısınız.

pahali-ucak-bileti-satin-almak

Rötar ya da Gecikme Yaşanması: İnsanı perişan eden durumların başında geliyor. 1-2 saat neyse de 2 saatten sonrası tam bi kabusa dönüşüyor. Bavullar ya da eşyalar elde bir kenarıda oturmuş çaresizce bekleyişler. Özellikle havayolu seyahatlerinde, bavullar dizili bir şekilde oturma yerlerine yatan insanlara bakarak bu durumu anlayabilirsiniz.

ucak-rotar

Şehirler Arası Otobüslerde Yer Kalmaması: Özel günlerde şehirler arası otobüs yolculuğu yapmak istediğinizde aşırı yoğunluk sebebiyle yer bulamamanız çok doğal. Herkes önceden otobüs biletini almış, seyahate hazır bir şekilde bekliyor. Son dakikalarda yapılan planlar sizi baya sıkıntıya sokabilir. O yüzden özellikle özel günlerde erken otobüs bileti almak, her zaman avantaj sağlar ve güvenli otobüs firmalarını seçerek, seyahat imkanı sunar. Aksi halde hayatınızda bir defa bile kullanmayacağınız otobüs firmalarını kullanmak zorunda kalırsınız.

otobuste-yer-kalmamasi

Online Alınan Biletin Aslında Alınmamış Olması: Bazı durumlarda websiteleri üzerinden seyahat için gerekli ulaşım ve konaklama gibi rezervasyonlar ve satın almalar yapılır. Siz gönül rahatlığıyla otele ya da seyahat için gerekli yere gittiğinizde aslında rezervasyon yapmadığınız farkedilir. Genelde bu durum yazılımsal problemlerden kaynaklanmaktadır. Bu tarz durumlarda insanın başından aşağıya kaynar sular dökülmekte ve sinir, endişe vb. Karışık duygulara kapılmaktadır. Bu durumla karşı karşıya kalmamanız dileğiyle.

Bu gibi durumlarda kalmamak ve güvenle seyahat etmek için: http://www.biletmi.com

Kapak Görseli: Tugo

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.