Seyahat Arama Dinamiğinin Geleceği – Haftanın Dijital Pazarlama Haberleri 0

Kayak, Skyscanner ve Trivago gibi seyahat arama web siteleri, uzun süredir, basit bir strateji sunarak çok sayıda müşteri kazanıyor: çok sayıda farklı web sitelerinden toplanan çok sayıda potansiyel seyahat seçeneğini tek bir kullanıcı arayüzünde toplamak.

Ancak, seyahat dünyası değişiyor. Amazon Echo benzeri yeni cihazlar ve Google Now ile Siri benzeri dijital “asistanlar” bireylerin arama yapma biçimlerini değiştiriyor.

Bunların ötesinde, çok sayıda seyahat firması, kendi ürünlerini nerede ve neden çevrimiçi olarak dağıttıklarına daha fazla dikkat gösteriyor. Peki seyahat markaları ve meta arama web siteleri, bu platformları gelecekte en iyi şekilde kullanmak konusunda nasıl düşünmeliler?

Seyahat Meta Arama Alanının Değişen Düzenini İncelemek

Geçtiğimiz on yıllık süreçte Kayak, Trivago ve Skyscanner gibi meta arama web siteleri, niş ürünlerden ana akım seyahat popülaritesine doğru bir büyüme kaydetti. Ancak, geniş bir ilgiyi elde ederken bile, meta arama konsepti büyük çaplı değişimler geçiriyor. Daha çok sayıda havayolu şirketi, otel ve diğer seyahat tedarikçileri, seçmiş oldukları dağıtım kanalları üzerine yeniden düşünüyor ve ses gibi yeni girdiler ve mobil uygulamalar, tüketicilerin arama yapma alışkanlıklarını değiştiriyor. Birleşik Krallık merkezli Skyscanner’ın mevcut profili, meta aramanın değişen doğasına bir bakış atma olanağı sunuyor.

Virgin Holidays Reklamların Yarattığı Karmaşadan Sıyrılmak Adına Canlı Reklamları Test Ediyor

Çeşitli seyahat web sitelerinin de geçtiğimiz haftalarda dikkat çektiği üzere, Virgin Holidays bir ikilemin içinde bulunuyor. Birleşik Krallık merkezli seyahat perakendecisi, düşüşe geçen pazarlama bütçeleri ile birlikte artan rekabet ile karşı karşıya. Bu karmaşadan sıyrılmak ve medyanın ilgisini çekmek adına, Virgin dünyanın dört bir yanındaki 18 farklı lokasyonda, eş zamanlı olarak çekilen ve canlı olarak yayınlanacak olan bir reklamı dolaşıma sokmayı planlıyor.

Instagram, Profil Sayfalarındaki Fotoğraf Haritalarını Kullanımdan Kaldırıyor

Geçtiğimiz haftalarda, bazı seyahat inceleme platformları, çok sayıda seyahat markasının pazarlama çabalarında, lokasyon verilerinin artan önemine yönelik incelemeler yapmıştı. Tam da böylesi bir dönemde, Instagram’ın, fotoğraf haritası özelliğini kullanıcılarının profil sayfalarından kaldırmayı planladığı ortaya çıktı. Bu spesifik özellik, kullanıcılar tarafından görece çok da aktif olarak kullanılmıyor olsa da, fotoğrafları belirli lokasyonlara “tag”leme özelliğinin yakın zamanda kullanımdan kaldırılmayacağı söylenebilir.

Holiday Inn’in Pazarlama Yöneticisi “Reklam Karmaşası”ndan Nasıl Sıyrılıyor

Seyahat sektörünün içinde ya da dışında yer alan markalar, rekabetçi tanıtım kampanyaları yürütmek konusunda güçlüklerle karşılaşıyor. Gerçek şu ki; günümüz medya ortamında, bir müşteriyi harekete geçmeye ikna etmek bir yana, sadece fark edilmek dahi yeterince zor. Holiday Inn ve Crowne Plaza oteller zincirinin Pazarlama Yöneticisi Raul Ortiz, geçtiğimiz haftalarda, şirketin müşterilere yönelik daha rekabetçi ve kullanışlı tanıtım kampanyaları oluşturmaya yönelik çabaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe