Dijital Ağınızı Genişletmek için 7 Yol 0

Rezervasyon, otel yöneticileri için işin sağlıklı işlemesinin ve finansal kapasitesinin anahtarı, öyle ki yöneticilerin %91’i bu işin geleceği olarak rezervasyonu gösteriyor.

Otelinizin internet sitesine potansiyel müşterileri çekmek ve onlara satış yapmak için güçlü ve genişleyen bir dijital ayak izine sahip olmanız gerek.

Sojern.com‘da son yayınlanan e-kitap internet sitenize ulaşan gezginleri işletmenize çekmek için gerekli olan siteyi oluşturmanızı sağlayacak bazı yolları sıralıyor.

İşte internet sitenize gezginleri çekmek için ilk olarak izlemeniz gereken yedi yol:

1- İçeriği yenileyin

Google ve diğer arama motorları yeni içerik arayan internet sitelerini kontrol eder. Yeni içerik ise sizin aktif ve bağlantılı olduğunuzu gösterdiği için SEO(Arama motoru optimizasyonu) oranınızı arttırır.

2- Sosyalleşin

Sosyal medya bir otel işletmecisinin en büyük dostudur- veya en azından öyle olmalıdır. Çünkü sosyal medya size ücretsiz reklam, anlık müşteri hizmetleri ve insanların sizin ve rakipleriniz hakkınızda ne düşündüğünü gözlemleme erişimi sağlar.

3- Yeniden hedeflemeye başlayın

Digital Information World’e göre yeniden hedeflenen kullanıcıların %70’i işletmeler tarafından elde edilmeye daha yatkın. Yeniden hedeflemeyi içeren pazarlama stratejiniz önemlidir; bu sayede akıllarda kalabilir ve daha fazla gezgini çekebilirsiniz.

4- Mobil kullanın

Bu sene, internet üzerinden rezervasyon yapacak olan gezginlerin yarısından fazlasını bunu mobil üzerinden yapacak. Eğer sunduğunuz rezervasyon deneyimi, internet siteniz ve sosyal medyadaki görünüşünüz mobil uyumlu değilse, iç pazardaki bu müşterileri kaçıracaksınız demektir.

5- Yeni müşteriler arayın

Müşteri araştırması ile sizin destinasyonunuzu ziyaret etme eğilimi gösteren ama sizin işletmenizi bilmeyen gezginlere de erişebilirsiniz. Müşterisi araştırması dijital ayak izninizi arttırmak için harika bir araçtır çünkü sizin destinasyonunuza ilgi gösteren kişileri bulabilir ve onları doğruca size yönledirecek reklamlar yayınlayabilirsiniz.

6- Bağ kurun

Diğer web sayfalarıyla bağ kurmak gerçekten de dünya çapında ağ(web) oluşturur. Örneğin, turistik bir yere ne kadar yakın olduğunuzdan bahsediyorsanız, o yerle aranızda bir bağ kurmalısınız. Bunu yapmak, konuklarınızın kısa zamanda sizin anlattığınız kolaylık veya özellikle ilgilenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca müşterileriniz için güvenilir bir bilgi kaynağı haline gelerek güven oluşturursunuz.

7- Bir video oluşturun

Digital Turizm Düşünce Kuruluşu’na göre, ”Online video şeklindeki reklamların tıklanma oranı, diğer tüm dijital reklamlar arasında %1.84 ile en yüksek durumda. Bu demektir ki izleyiciler bu tür reklamlar ve mesajlarla daha ilgili.”

Öyleyse işletmenizi sergilemek için bir video oluşturmayı bir düşünün, ama videolarınızı 3 dakikadan kısa tuttuğunuzdan da emin olun.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe