Seyahat Acentalarının Düşük Maliyetli Taşıma Firmalarıyla Çalışmalarında Başarılı Olması için 5 Yöntem 0

Son üç yılda seyahat acentaları düşük maliyetli taşıma firmalarının bilet satışlarında %28 oranında bir büyüme gerçekleştirerek toplam düşük maliyetli taşıma firmaları içerisinde %30’luk bir hacme sahip oldu.

Bundan 10 yıl önce düşük maliyetli taşıma firmaları seyahat acentaları aracılığıyla müşterilerine hizmet sağlamıyorlardı. Günümüzde ise seyahat sektöründeki dinamikler önemli ölçüde değişti ve birçok düşük maliyetli taşıma firmasının seyahat acentası özellikli dağıtım stratejileri göze çarpıyor.

Hiç şüphe yok ki çok kanallı yaklaşımlar benimseyen havayolu firmaları uzun vadede seyahat acentası satışlarının büyük faydasını görüyorlar. Bu firmalar artan satışları yakalamak için coğrafi alanlarını genişletiyorlar, yeni müşteri segmentlerine erişiyorlar ve müşterilerinden önemli ölçüde daha yüksek bir gelir elde ediyorlar.

Bu tür havayolu firmaları ve seyahat acentalarıyla çalışan Amadeus neyin en iyi şekilde işe yaradığı hakkında çok şey öğrendi ve bu sayede değer de üretti. Örneğin Easyjet ile yapmış olduğu çalışmalar karşılıklı olarak fayda sağladı ve bu sayede dünyadaki pek çok düşük maliyetli taşıma firmasına ve acentaya gerçek sonuçlar verebildi.

Bu ve birçok başka tecrübeye dayanarak bizler de tüm düşük maliyetli taşıma firmaları ile çalışan seyahat acentalarının başarılı olması için en iyi beş uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz.

Gördük ki sizin için en önemli anahtar ortağınızın neye ihtiyacı olduğunu anlamak. Havayolu firmaları için seyahat acentalarının müşterilerine hizmet etmeleri ve işlerini yürütmeleri için ne talep ettiklerini anlamak karlı bir ilişki kurmanın en iyi yoludur ve günümüzde acentalar müşterilerine düşük maliyetli taşıma firmalarının da dahil olduğu öneriler sunmaya daha açıklar. Özellikle de eğer bunu verimlilikleri ve hizmet seviyeleri üzerinde minimal bir etki ile yapabildiklerinde.

Seyahat acentalarının neye ihtiyacı olduğunu ve bu anlayışın düşük maliyetli taşıma firmalarının başarılarında nasıl bir etkiye sahip olacağını anlamak için “Seyahat Acentalarının Düşük Maliyetli Taşıma Firmalarıyla Çalışmalarında Başarılı Olması için 5 En iyi Yöntem raporuna ve infografiğe bir göz atın!

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.