Katar Havayolları Basra Bölgesinde Apple Pay’i Kabul Eden İlk Havayolu Şirketi Oldu 0

Katar Havayolları, Apple Pay’in geçerli olduğu 12 ülkede ‘mobil cüzdan’ önerisini sunan Basra bölgesinin ilk havayolu oldu.

Sadece bir dokunuşla mobil rezervasyon imkânı sağlıyor.

Apple Pay, şifre veya parmak izi teknolojisini kullanarak, bilet satın almak için güvenli bir şekilde direkt olarak kullanıcının yetkili banka kartına veya kredi kartına bağlanıyor.

Şifre veya parmak izi kullanılarak yapılan başarılı yer ayırma işlemleri doğrulama sayfası ve rezervasyon referans numarasıyla sonuçlanıyor.

Apple Pay’e ek olarak Katar Havayolları ayrıca “Ayrıcalık Kulübü”nde bulunan sürekli müşterileri için bir dijital üyelik kartı çıkardı.

Katar Havayolu reklam dairesi başkanı Hugh Dunleavy, “Biz her zaman seyahat etmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz ve müşterilerimize bir sonraki Katar Havayolları seyahatlerini rezerve ederken en kolay yöntemi sağlamak için sektörde şu an öncü olan ‘mobil cüzdan’ uygulamasını benimsemek bizim için doğal aşama”.

“Teknoloji meraklısı yolcularımızın bizimle yolculuk etmeyi seçerken bu yeni ödeme şeklini takdir edecekleri konusunda hiç şüphem yok.

“Yolcularımız her zaman bir şeyleri daha iyi yapmanın yollarını aramaya meyilliler ve hep en iyisini talep ederler. Hem Apple Pay hem de dijital üyelik kartı, yolcularımıza bizimle seyahat etmek istediklerinde ödüllü ürün ve hizmetlerimize nasıl erişeceklerini seçme gücü tanıyor.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.