Scoot, Skyscanner’a Katılan İlk Düşük Ücretli Havayolu Şirketi Oldu 0

Singapur Havayolları’nın yan kuruluşu Scoot, Skyscanner’ın direkt rezervasyon platformunda yer alacak ilk düşük ücretli havayolu şirketi oldu.

Bunun yanı sıra Scoot aynı zamanda Asya Pasifik bölgesinde Skyscanner aracılığıyla hizmet veren ilk firma haline geldi.
İngiltere, Avustralya, Singapur ve Hindistan’daki kullanıcılar Scoot biletlerini direkt olarak masaüstü versiyonu veya uygulama aracılığıyla Skyscanner üzerinden arayıp yerlerini ayırtabilecek. Bagaj ve koltuk seçimi gibi ekstra seçenekler ise yakın gelecekte etkin olacak.

Platform sayesinde gezginler havayolu firmalarının internet sitelerine yönlendirilmek zorunda kalmadan arama yapıp seçtikleri biletleri ayırtabiliyor.

Skyscanner‘ın son gerçekleştirdiği doğrudan rezervasyon ortaklığı, Navitaire ile gerçekleştirilen entegrasyonun ve Scoot’ın bu yaz için ilk uzun süreli uçuş rotasını Avrupa olarak belirlemesinin ardından gerçekleşti.
Gezginlerin Skyscanner üzerinden yer ayırtmasını teşvik etmek için ise Scoot biletlerinde 12 Şubat’a kadar %20 indirim yapılıyor.

Skyscanner ürün müdürü Filip Filipov bu konuda şunları söylüyor: “Başlangıçtan bitişe kadar sorunsuzca ilerleyen doğrudan rezervasyon sisteminin meta aramanın gelişimini yansıttığına ve gezginlerin yer ayırma işlemlerini doğrudan site aracılığıyla yapmaya devam edeceğine inanıyoruz.”

“Güçlü doğrudan rezervasyon kabiliyetimizin, işlemi olabildiğince pürüzsüz halletmek isteyen müşteriler için olduğu kadar, Scoot gibi yardımcı ürün seçeneklerini müşterilere sergilemek isteyen havayolu şirketleri için de oldukça iyi olduğuna inanıyoruz.”

Platformumuzun diğer tüm NDC(New Distribution Capability) düzeyindeki sağlayıcılarla olan bağdaşabilirliği ve diğer bazı entegrasyon çeşitlerini destekleme başarısı ile sektöründe öncü dağılım oranları sunma konusunda ortalamanın üstünde kalmayı amaçlıyoruz.

Havayolu şirketinin CCO’su Leslie Thng ise şöyle ekledi: “Scoot çok değerli hava tarifelerini geniş ölçekli ve yenilikçi uçuş içi kolaylıklar ve yardımcı ürünlerle bir araya getiren ürün tekliflerimizin küresel boyuttaki çekimine oldukça inanıyor.”
“Scoot Asya Pasifik’te 23 şehri içeren bir ağa sahip. Haziran 2017’de Singapur-Atina arasında tasarlanan ilk uzun mesafeli uçuşumuz düşünüldüğünde, ulaştığımız müşteri ağını dünya genelinde genişletmemiz her zamankinden çok daha önemli.”
“Skyscanner doğrudan rezervasyon platformuna dahil olmak bizim için çok yararlı olacak.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.