Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Tayland 32 Milyon Ziyaretçi Ağırladı

Tayland, 2016 yılında 32.59 milyon ziyaretçi ağırladı. Kaydettiği büyüme ise yüzde 10.

Beklenenin üstünde bir performans sergileyen Tayland, 2016 yılında 32.59 milyon turist ağırladı. Terör olaylarına ve korkuya rağmen turizm sektöründe ilerleme kaydedildi. Turizm endüstrisinde kaydedilen gelişme 2015 yılına göre yüzde 11 daha fazla ve bütçe ise 2.52 trilyon baht (74.4 milyar dolar).

Turizm endüstrisi yılın ilk çeyreğinde 733 milyar baht (20.8 milyar dolar) kazandırdı. Yetkililerin tahminlerine göre turizmden elde edilen gelir 2017 yılında önceki tahmini (2.77 milyar baht) geçebilir.

Tayland, dünyada en çok ziyaret edilen 11.ülke olma özelliğine sahip. Birleşmiş Milletler raporuna göre 2015 yılı gelirleri sıralamasında ise 6.sırada yer alıyor. Bu gelirlere katkı sağlayan turistlerin geldiği ülkeler arasında ise Çin, Güney Kore ve Japonya baş sıralarda yer almakta.

Tayland Turizm Yetkilisi Yuthasak Supasorn, Tayland’ın hala popüler bir gezi destinasyonu olduğunu, yabancı ziyaretçiler için Tayland’da yapılacak çok farklı aktiviteler olduğunu belirtti. Yükselen bir ekonomi ve giderek artan turist sayısının da bunun bir kanıtı olduğunu ekledi.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir