Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İstanbul Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde 18 Kasım Cuma günü gerçekleştirdiğimiz Uzakrota Travel Summit, seyahat sektöründen 45 konuşmacı ve 700 sektör profesyonelini bir araya getirdi.

Uzakrota Travel Summit kapsamında, “Geleceğin turizm trendleri ve havayolu endüstrisi” hakkında konuşan Sabre Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bekdemir, katılımcılara turizm ve seyahat sektörünün dünyadaki ve Türkiye’deki geleceği hakkında önemli bilgiler vererek, Sabre’nin geleceğin seyahat teknolojilerini kullanarak geliştirdiği yenilikçi ürünleri dinleyicilerle paylaştı.

Sabre Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bekdemir, “Seyahat Pazarının Geleceğini Şekillendirecek Teknoloji Trendleri – Geleceğin Seyahat Teknolojisi” başlıklı bir konuşma yaptı. Turizm ve seyahat sektöründe teknolojinin aktif kullanılmaya başlamasıyla birlikte, hem şirketlerin karlılık oranını artırdığını, hem de kullanıcı deneyiminin iyileştirildiğini belirten Bekdemir, şirketler arasındaki rekabette teknolojiyi doğru kullanmanın kritik öneme sahip olduğunu söyledi.

Türkiye’de turizm ve seyahat sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getiren Uzakrota Travel Summit kapsamında geleceğin seyahat teknolojilerinin yanı sıra; turizmde dijital dönüşüm, yenilikçi seyahat pazarlama çözümleri, sağlık turizmi ve havayolu endüstrisi gibi başlıklar tartışıldı. Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören “Havayolu Endüstrisi ve Analizler” başlıklı panelde de konuşma yapan Altuğ Bekdemir, Sabre’nin seyahat turizminde yakın gelecekte gerçekleştirileceğini öngördüğü yeniliklere de yer verdi. Bekdemir, Sabre’nin teknolojik gelişmelerin havayolları ve otelleri nasıl etkileyeceği ile ilgili olarak yaptığı çalışmalara da değinerek şu ifadeleri kullandı: “Havaalanları ve otellerde, teknolojinin doğru kullanılması, müşteri deneyimini iyileştirdiği gibi, şirketlere de zaman, verimlilik ve karlılık açısından büyük avantaj sağlıyor. Özellikle binlerce müşteriye aynı anda hizmet veren havayolları ve otel zincirleri için hızlı, güvenilir ve gelişmiş hizmet kritik önem taşıyor. Sabre’nin akıllı havaalanları ile ilgili yaptığı araştırmanın da bize gösterdiği gibi, yakın gelecekte teknolojiyi iyi kullanamayan şirketler, yok olmaya mahkum olacak. Teknolojik altyapıyı doğru şekillendiren firmalar ise karlılık oranını artıracak. Havaalanlarında akıllı bagaj uygulaması, biyometrik kimlik, navigasyon, bilet işlemleri gibi süreçlerin efektif hale getirilmesi, müşterilerin zaman kaybını önleyeceği gibi, havaalanlarının güvenliğini ve havayolu şirketlerinin çalışma verimini de artıracak.”

Küresel seyahat endüstrisinin en büyük sağlayıcılarından biri olan Sabre Corporation, dünyada ve Türkiye’de havayolları, seyahat acenteleri ve oteller için teknolojik altyapı sağlıyor. Seyahat teknolojileri alanında yenilikçi ve kapsamlı çalışmalar yapan Sabre, Türkiye pazarındaki payını artırmaya devam ediyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz