Sabre, Sanal Seyahat Acentasını Test Edecek

Sabre, kuruluşların kendi uygulamalarına akıllı ve etkileşimli özellikler eklemek için kullanabilecekleri bir dizi araç sunan Microsoft Bot Framework ve Microsoft Bilişsel Hizmetler tarafından desteklenen bir “sanal seyahat acentesi” geliştiriyor.

Bu araç, herhangi bir uygulamanın veya botun komutları anlamasına ve buna göre hareket etmesine izin veren dil modelleri oluşturmak için basit araçlar sağlayan Dil Anlayışı Akıllı Hizmeti’ni de içeriyor.

Acentaların müşterileri olan Dallas merkezli Travel Solutions International USA ve San Francisco merkezli Casto Travel, Chatbot’a Facebook Messenger üzerinden erişebilecekler.

Sabre Gelişen Teknolojiler ve Ürünlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Mark McSpadden, chatbotların yolculara mevcut bir uçuş rezervasyonunu değiştirme gibi rutin istekler için istedikleri özerkliği sağlamada yardımcı olabilecek bir rol oynayabileceğini söyledi.

Bu durumda chatbot, seyahat tedarikçilerinin daha karmaşık ihtiyaçlar için daha kişisel hizmet sunmalarını sağlayabilir.
Bu deneme, Sabre’in chatbot teknolojisine ilk atılımı değil.

Sabre Hospitality Solutions; gezginlerin alışveriş ve rezervasyon yapmalarına, Facebook Messenger,WhatsApp, Twitter gibi çok bilinen mesajlaşma platformları, SMS ve ayrıca Amazon Echo(Alexa) ve Microsoft Cortana ve Google Home ses asistanları üzerinden otel işletmecileriyle etkileşime geçmeye izin verecek bir chatbot prototipi geliştiriyor.

Sabre, gezginlerin hangi sıklıkla ve ne zaman bot ile etkileşime geçmek istedikleri ve canlı bir temsilciyle konuşmak konusundaki tercihlerini anlayarak gezginler ile etkileşime geçmenin en iyi yolunu bulmayı umuyor.
Chatbot hazır olduğunda, Sabre otel müşterilerinin bazıları tarafından beta testine tabi tutulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!