TravelBank Tasarruf Yapan Gezginleri Ödüllendiriyor 0

TravelBank, işletmelerin daha az para harcamasına yardımcı olurken, aynı zamanda çalışanlara daha fazla seyahat seçeneği sunma sözü veriyor.

Bütçenizi yönetmek, şirketinizin seyahat politikalarıyla uyumunuzdan emin olmak ve faturaları dosyalamakla uğraşırken bir iş gezisinin tadını çıkarmak çoğu zaman oldukça zor. İşte bu problemi bir teşvik unsuru haline getirmek isteyen TravelBank, özellikle artmakta olan Y kuşağı iş gücü için daha fazla seyahat seçeneği sunarken, aynı zamanda işletmelerin daha az para harcamalarına yardımcı oluyor.

TravelBank‘in bu hizmeti, mevcut listeler üzerinden seyahatin tahmini maliyetini hesaplamak için seyahat tarihleri ve varış yerleri ile seyahat politikaları, koltuk tercihleri ve otel yıldız kalitesi gibi ek ayrıntıların da dahil edilmesiyle başlıyor. Şirket, ardından bu hesaplamayla çalışanların bütçelerini belirleyebiliyor. Fakat, uçuşlar, yiyecek ve otel için sırasıyla belirli miktarlar tahsis edilen geleneksel bütçelerden farklı olarak TravelBank, çalışanlarının bütçelerini kendi ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirmesine izin veriyor. Örneğin, beş yıldızlı bir otel yerine daha rahat bir uçuşu tercih ediyorsanız, uçak biletinizi bir üst sınıfa taşıyabilir ve konaklamalarınızı değiştirebilirsiniz.

Şirket ayrıca, müşteri tabanındaki çalışanları, tasarruflarını yarıya indirerek daha uygun maliyetli kararlar vermek ve söz konusu olan geri ödemeyi Lyft ve Airbnb gibi partnerlerde kullanmak üzere kredi şeklinde ödüllendirmesi için teşvik ediyor. Böylelikle, tasarruf yapanlar daha az para harcayarak kazanç elde edebiliyorlar. Mevcut uçuşlar, uygulamada görüntülenebilir ve TravelBank‘in havayolları ile doğrudan anlaşmalar yapması nedeniyle Expedia veya Kayak’tan daha uygun fiyatlarla rezerve edilebilir durumda. Travelbank’in ek olarak sunduğu “sosyal oturma” özelliği ise iş arkadaşlarınızın seyahat için seçtikleri uçuşları ve koltukları görebilmenize ve planlarınızı buna göre yapmanıza izin veriyor.

TravelBank, seyahat endüstrisinin gelişmekte olan bir kitleyi, Y kuşağını kucaklamasını temsil ediyor. Jenerasyon olgunlaştıkça harcama gücündeki artışla birlikte seyahat endüstrisindeki işletmeler stratejilerini yeniden düşünmek zorunda kalmıştı: Örneğin; genç çalışanlar iş gezilerinde Airbnb’yi klasik otel deneyimlerine tercih ediyor, ve snap atabilecekleri şık yemeklere yeterli parayı ayırmak için taksi ile seyahatten tamamen vazgeçebiliyor.

TravelBank CEO’su Duke Chung, “Bir müşteri jenerasyonunu kaybettiğinizde bir sonraki nesil için yeniden imaj değiştirmek gerçekten zor, bu nedenle daha şık ve havalı yeni jenerasyon iş gezginlerini müşteri olarak elde tutmak için bir yarış var” diye konuştu.

TravelBank‘in bu girişiminin arkasında yatan ironi ise şu ki; bir işletme çalışanlarının tahsis edilen bütçeden daha az harcama yaptıklarını görünce bütçesini bunun sonucunda muhtemelen düşürecektir. Mevcut politikaya göre şirketler hala kredilendirilmiş ödülleri ödediği için fiyatlar TravelBank platformuna katılmak isteyen şirketler için çok yüksek görünebilir.

Yine de Chung bu işin TravelBank, kurumsal müşteriler ve onların çalışanları da dahil herkes için bir kazan-kazan durumu olduğunu belirterek umutlu konuşuyor. Lean Data ve WeddingWire dahil olmak üzere birçok yeni teknoloji şirketi ile anlaşma imzalamış olan şirket, yakın gelecekte daha büyük şirketlerle de söz konusu teknolojiyi hayata geçirmeyi arzuluyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.