Mola Zamanları için İş Seyahati Alanında Yeni İşletmeler ve Hizmetleri 0

Ancak, iş seyahatinde çalışmama süreleri ve boşluklar için şehirlerde bu tür mekânlarla ilgili fikirler geçerliliğini koruyor ve yenilikçiler bu tür bir boşluktan yararlanmak üzere fikrin ardından koşuyor.

Gece Uçuşu İkilemini Çözmek

Kısa süre önce Hong Kong’da Hotel Icon Genel Müdürü Richard Hatter ile konuşma şansım oldu. ABD’den gerçekleştirdiğim bir uçuş sonrası “Timeless lounge” (zamansız salon) ismi verilen bir hizmeti kullandım, bu alan bir SPA ve dinleme hizmeti sunuyor ve erken saatli bir uçuşunuz olduğunda ya da eğer odanız henüz hazır değilse son derece konforlu ve kullanışlı.

Şimdilerde diğer oteller de bu hizmeti veriyorlar; fakat benim aldığım hizmet son derece iyiydi, yenilenmeye ve egzersize imkân sağlıyor ve okumak için sessiz bir yer de sunuyordu. Bu, sadece spor salonuna gitmek gibi değildi, deneyim üzerinde fazlasıyla düşünülmüştü.

Hatter ile sohbetimizde bu konseptin nasıl daha gelişmiş bir hale getirilebileceği üzerine tartıştık. Fikirler arasında alanı genişletmek ve yazılı basın materyalleri gibi bazı materyaller eklenerek güzel bir ortam yaratılması da vardı.

“Timeless lounge” size, check-in için saat 15.00’da gelmenizi söyleyen ve beyninizden vurulmuşa döndüren diğer yerel otellere karşı da rekabetçi bir avantaj şeklinde konumlandırılabilir.

Koşturmaca İçinde Duş

Hotel Icon’a benzer bir yaklaşım sergileyen yeni bir işletme de var; ancak Hydra New York, ticari gayrimenkullerin kullanılmayan kısımlarına küçük duş kabinleri inşa ediyor.

Konsept akıllı: işe koştur koştur gidip ofise girmeden önce duş alabilirsiniz veya bunu iş arasında ya da bir etkinlik öncesi tazelenmek için yapabilirsiniz.

Kurucular, butik egzersiz programlarının, Soulcyle (kapalı alan bisiklet aktivitesi) ya da bu gibi diğer aktivitelerin yükselişinin Hydra’nın kurduğu işe güzel bir şekilde hizmet ettiklerini de belirtti.

Konsept, eğer gelecekte var olabilirse yarım saat ya da bir saatlik daha özel, Cabana tarzı suitlerin yanı sıra genel bir soyunma odası tarzında, bir spor salonunda gördüğünüzden farklı olmayan alanlar da sunacak.

Mola Odası

“Brather”, isteğe bağlı toplantı alanlarına imkan sağlayan bir konsept sunuyor. Bu, son dönemde yapılan bir araştırmaya göre ortaya çıkan, bulunmak zorunda olduğunuz yerden çok uzak olmayan, temiz, iyi tasarlanmış bir oda imkanı. Her şey bir uygulama aracılığıyla rezerve edilebilir.

Şirket, ofis dışında bir molaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlara ya da büyük bir toplantıdan çıktığınız ve gece geç saatte uçuşunuzun olduğu zamanlara göre hizmetini konumlandırıyor.

Kısa Süreli Dinlenme

Birçok şirket arttırımlı iş modeli yaratmaya çalıştı, “Recharge” ise en yeni girişimcilerden ve şirketin açıklamasına göre; aileler, iş için seyahat gerçekleştirenler, banliyöde yaşayıp iş için şehirlere gidip gelenler ya da gece uçuşu gerçekleştiren yolcular gibi kısa süreli dinlenecek yer arayan insanları hedefleyen karışık bir hedef kitlesi var.

Recharge, New York’ta müşterilerine yalnızca ihtiyaçları olduğu süre kadar oda rezervasyonu yapma imkanı sağlıyor.

JetBlue Teknoloji Girişimcilik’in teknoloji kolunun yatırımıyla, Recharge, resmi olarak 2015 yılında San Francisco’da kuruldu ve New York’ta da Arlo ve Ace otelleri ve Pierre gibi daha üst düzey seçeneklerle hizmet vermeye başladı.

Oda cirosu ve housekeeping lojistiği nasıl işliyor belli değil; ancak mutlaka dikkate alınması gereken bir konsept gibi görünüyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.