Ritz-Carlton’un Yeni Yatları Deniz Üzerindeki Lüks Oteller Olacak

Otel markası, 2019 yılında yelken açmaya hazır olacak olan 3 adet özel yat inşa ettirdiğini açıkladı.

Ritz-Carlton Yat Koleksiyonu Genel Müdürü Doug Prothero, bu yeni girişime ilişkin CNN Seyahat kanalına yapmış olduğu bir açıklamada; “Bu özel yatlar, yat ve kruvaziyer gemi arasında hibrit deniz araçları” dedi.

Her seferinde aynı anda 300’den az misafir ağırlayacak olan bu küçük gemiler, Ritz-Carlton anlayışını denize taşıyacak. Bu, Michelin yıldızlı restoranlar, kabin personelinin bire bir ilgisi, özelleştirilebilir kıyı programları anlamına geliyor.

Ancak Prothero; yalnızca Ritz’in sadık müşterilerinin bu yeni yat hizmetini denemek isteyeceklerini düşünmüyor.

Kendisi; “Mevcut kruvaziyer yolcuları da bu hizmeti denemek isteyeceklerdir, çünkü bu yeni bir hizmet, sadık RC müşterileri de gelecektir, çünkü bu hizmet sevdikleri bir marka tarafından sunuluyor ve tipik bir kurvaziyer seyahatinde gibi hissetmek istemeyen insanlar da bu hizmeti tercih edecektir” dedi.

Yani diğer bir deyişle, bütün ücretsiz açık büfelerin kalabalık olduğu ya da gemi limana yanaştığında itişip kakışmaların yaşandığı bir gemi beklentisine kapılmayın.

Prothero; “İlk iki gemi ile Akdeniz, Kuzey Avrupa, Doğu Kanada, New England, Karayip ve Latin Amerika turu yapacağız, ikinci gemi, St. Lawrence Nehrini ve Büyük Gölleri (Amerika Kanada sınırındaki 5 göl) alacak, Pasifik için ise başka bir gemi düşünüyoruz” dedi.

Henüz fiyatlar açıklanmadı, güzergahlar ise kesinleşmedi; fakat ilk tur için biletler 2018 yılı Mayıs ayında satışa çıkarılacak, bu yüzden takvimlerinizi şimdiden işaretleyin!

Görsel Kaynağı: CNN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!