Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ryanair, yolcularının “dijital deneyim”lerini geliştirilmeye yardımcı olmak için Boxever ile ortaklık kuruyor.

Bu hamle, dijital kanallarında daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunmayı amaçlayan havayolunun 2019’daki müşteri stratejisinin bir parçası.

Stratejinin diğer bir parçası da, önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek ve daha perakende bir deneyim sunacak yeni bir web sitesi.

Ryanair Baş Teknoloji Sorumlusu John Hurley “vizyon pazar bölümlemesine sahip olmak” diyor.
Yeni web sitesi, ziyaretçilere gidilecek yerler, oteller ve karayolu taşımacılığı ürünlerini tavsiye etmek üzere “sizin gibi insanlara …” deneyimini sunacak.

Havayollarına kişiselleştirme teknolojisi sunan İrlandalı Boxever, operatörün mevcut veri bilimi özelliklerini geliştirmek için web sitesinden, mobil uygulamadan, MyRyanair’den ve e-postalardan gelen verileri kullanacak.

Ortaklık beş yıllık bir sözleşmeye dayanıyor ve Hurley, uygulamanın “basit başla ve öğren” sürecini takip edeceğini söyledi.

Boxever CEO’su Dave O’Flanagan, şirketin, müşterinin istediğini tanımlamak için kurallarını, makine öğrenimini ve yapay zeka teknolojisini kullanacağını ve ardından “doğru müşterinin önüne doğru teklifi” koyacağını söyledi.
Sonuçta, dönüşümün artmasına ve nihayetinde sipariş değerinin artmasına neden olan müşteriler için daha az gürültü olacağını da ekliyor.

O’Flanagan, Ryanair‘in stratejisinin, kişiselleştirme söz konusu olduğunda, şu anda havayolu endüstrisinde yapılan her şeyin ötesinde olduğuna inanıyor.

Boxever, küresel genişleme stratejisini güçlendirmek için üç yıldan uzun bir süre önce B Serisi yatırım turunda 12 milyon dolar toplamıştı. Şirketin müşterileri arasında Emirates, Air New Zealand ve Aer Lingus dahil olmak üzere birçok büyük havayolu şirketi bulunuyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz