Ryanair, Kabin Bagajı Politikasını Tekrar Değiştirebileceği Konusunda Uyardı

23 Mayıs Çarşamba günü yatırımcılara hitaben bir konuşma yapan CEO Michael O’Leary, havayolu şirketinin bazı uçuşlar öncesinde 120 kadar ücretsiz bagaj kontrol etmek zorunda kaldığını söyledi.

Ryanair en son Ocak ayında kabin bagajı politikasını değiştirmişti. Öncelikli olmayan müşteriler (ücretsiz), yanlarına en fazla iki adet çanta alabiliyordu (en fazla 10kg) bunlar boarding öncesi kontrol ediliyordu.

Bu arada öncelikli müşteriler de yanlarına 10 kilogramı geçmediği sürece en fazla 2 çanta alabiliyordu veya 55x40x20cm’yi geçmediği sürece daha büyük bir bagaj alabiliyorlardı.

O’Leary, bu durumun yoğun zamanlarda, ödeme yapmayı tercih etmeyen ve kontrol işlemini kapıda yaptırmayı tercih eden bir çok yolcuyla “bagaj taşıma sorunu”na yol açtığını söyledi.

Son dönemde, Ryanair’ın bagajda olduğu gibi diğer çeşitli ek ücretlerle günde yaklaşık 5 milyon sterlin kazandığı ortaya çıkmıştı.

O’Leary; “[Kabin Bagajı] özellikle bank holiday haftasonları, yazın yoğun dönemleri gibi yoğun dönemlerde bir sorun yaratıyor. 100-120 çantayı ücretsiz olarak almak zorunda kaldığımız bir çok uçuş var.

“Eğer bu şekilde devam ederse, bu tekrar gözden geçirmemiz gereken bir durum . Ama hiç şüphesiz, hem kabin ekibinden hem de müşterilerden gelen geri bildirimler, uçaklara binerken hiç kimsenin baş üstü dolaplarda veya koltukların altında yer bulmakta zorlanmadığını gösteriyor ve bu da iyi bir şey” dedi.

Havayolu, bu değişiklikleri ne şekilde gerçekleştireceğini ise henüz açıklamadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!