Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Prens Harry, sürdürülebilir turizm projesi Travalyst için sanal olarak düzenlenen küresel zirvede açılış konuşması gerçekleştirdi.

Los Angeles’tan video konferans aracılığıyla bağlantı sağlayan Prens Harry, Covid-19’dan sonra seyahat endüstrisinin “daha iyi inşa etme” çağrısında bulundu ve insanların seyahat etme şeklini yeniden şekillendirmenin “sorumluk” olduğunu söyledi.

Travalyst geçen yıl Skyscanner Booking.com, Tripadvisor ve Trip.com gibi firmaların ortaklaşması ile kuruldu.

Kuruluş, şu anda Birleşik Krallık merkezli bağımsız kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak faaliyet gösteriyor.

Prens; “Bugün bize katılan birçok kişinin geçim kaynağı ziyaretçilere bağlı.

“İşyerleri ciddi şekilde yara aldı ve bazılarınızdan, turist olmadığı için gelir elde edemediğinizi, ailenizin sofrasına yemek koymak e geçinmek için mücadele verdiğinizi duydum.

“(Endüstriyi) yeniden inşa etmemiz gerekiyor – ama daha iyi inşa etmemiz gerekiyor. Ve bu, sektörü on yıllarca herkese ve her şeye fayda sağlayacak şekilde yeniden şekillendirmemiz için bir sorumluluk, kaçınamayacağımız veya reddedemeyeceğimiz bir sorumluluk olduğu anlamına geliyor. ”

“Salgın ortaya çıkmadan önce, gittikçe daha fazla gencin, otantik seyahat deneyimlerine ilgi duyduklarını ve daha yeşil olan, yerel toplulukları desteklemelerine, miraslarını korumalarına ve destinasyonları ve kültürleri korumalarına imkan veren yolculuklara katılma becerilerine sahip olduklarına tanık olduk.

“Bu, seyahatin geleceği ve Travalyst’in desteklemek ve katalize etmek için burada olduğu bir gelecek” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz