Premier Inn’in Kar Arttırımı, Dijital Dağıtıma Yaradı 0

Birleşik Krallık’ın en büyük ucuz otel zinciri Premier Inn, 2015-16 mali yılında, doğrudan dijital dağıtımını (kendi web sitesi üzerinden yaptığı satışlar) %86’ya çıkardı.

Bu oran, 2011-12 mali yılında %69 seviyesindeydi. Premier Inn’in bağlı olduğu Whitbread firması, bu oranı açıklamanın yanı sıra, bünyesindeki oteller ve restoranlar bölümünün yıllık işletme karının, %11.3’lük bir artış gösterdiğini ve yılın başından 3 Mart’a kadar geçen sürede 446.9 milyon sterlin olarak gerçekleştiğini duyurdu.

Whitbread’in toplam hasılatı %12’lik bir artışla 2.9 milyar sterline ve toplam karı %5.8’lik artışla 387.3 milyon sterline çıkarken, Premier Inn’in satışları %12.9 oranında arttı. Toplam doluluk oranı %80.9’a ulaşmış bulunuyor.

Whitbread’ın baş yöneticisi Alison Brittain: “Kalitesi odalarımız ile verilen paranın karşılığını sunuyor olmanın faydalarını iyi bir web sitesi ile bir araya getirmemiz, doğrudan dijital dağıtım oranlarımızı 2011/12 dönemindeki %69 seviyesinden, 2015/16 döneminde %86 seviyesine çıkarmamızı sağladı.”

“Böylece bizler, müşterilerimize, konaklamaları ile ilgili en anlaşılır bilgileri sunmanın yanı sıra, onlara en uygun fiyatları bulabilecekleri bir kanal açarak daha iyi bir hizmet verme şansı yakalamış bulunuyoruz.”

“Aynı zamanda, düşük masraflı bir rezervasyon kanalından ve daha iyi müşteri izlenimleri toplama işleminden fayda sağlıyoruz.”

Birleşik Krallık’taki portfolyoda yer alan otel sayısını, Premier Inn’in en yakın rakibinin portfolyosundaki otel sayısının yaklaşık 20 fazlasına, 737’ye çıkarmak amacıyla 12 ay içerisinde 40 yeni otel açıldı.

Premier Inn, oda stoğunu 65,000’den, 2020 yılına kadar 85,000 seviyesine çıkarma hedefine ulaşma yolunda ‘iyi bir ilerleme’ kaydediyor. Şirket, geçtiğimiz 12 ay içerisinde kullanıma açtığı 5,461 oda ile birlikte halihazırda toplam 12,700 odalık bir hatta sahip konumda bulunuyor.

Markanın “Hub by Premier Inn” ismiyle sunulan ve şehir merkezlerinde yer alan kompakt otel konsept şimdi Londra ve Edinburgh’ta yer alan dört oteli kapsıyor.

Brittain: “Bu konsept, yüksek emlak bedelleri olan ve şehir merkezlerinde bulunan lokasyonlarda karlı bir büyüme kaydetmemizi ve müşterilere harika lokasyonlarda paralarının karşılığını fazlasıyla sunan, yüksek kaliteli odalar sunmamızı sağlarken verilen kapitalin karşılığını da fazlasıyla veriyor.”

“Bölgesel otel pazarı, hem var olan hem de yeni açılan toplama alanlarında sağlam büyüme fırsatları sunmayı da sürdürüyor.”

“Sahip olduğumuz eşsiz mülk desteği, bizlere, ileriye dönük bölgesel büyümemizin yaklaşık %39’unu temsil eden düşük riskli ve getirisi yüksek otel uzantıları programımızdan gelen önemli bir fırsat veriyor.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.