Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bulgular, dört milyardan fazla pinden seyahat fikirleri almak için Pinterest kullanan kişilerden geliyor.

2018 Seyahat Raporu, insanların tatil ve seyahat planlaması söz konusu olduğunda ne aradıklarını ve ne kaydettiklerini ortaya koydu. Pinterest tarafından toplanan özet veriler ise aşağıdaki gibi:

Keşif Eğilimleri

Rapor, daha fazla insanın uzun hafta sonlarını dört gözle beklediklerini ortaya koyuyor (% + 167). Fakat, hepimiz aynı beklenti içerisinde değil miyiz? Ayrıca, iş veya eğlence gezileri sırasında daha fazla bilgi edinmek için daha fazla yerde mola vermeyi (+% 905) düşünüyorlar. Bu, insanlara daha spontane olma, olağan destinasyonların ötesine bakma ve gizli yerlere gitme (+% 83) duygusunu veriyor. Ayrıca, insanlar daha bireysel hale gelirken solo maceralar da% 593 oranında artış söz konusu.

Yeme & İçme

Çalışmaya göre, destinasyonun kendisinin yanı sıra yemekler de gezginler için en önemli cazibe. Restoran rehberleri arayan kullanıcıların oranı % 207 oranında arttı. Beslenme bilincine sahip olanlar, vegan rehberleri +% 218 daha fazla aradılar, belirli kısıtlamalara ilişkin yemek yemeye çalışan insanlarla popüler bir artış da söz konusu.

Şarap severler, üzüm bağlarına giden ve tadım yapan insanlar da spot ışıkları altında +% 119 oranında şarap pini kaydedildi.

Trenler ve Su Araçları

Ulaşım söz konusu olduğunda, tren seyahati Pinterest’te % + 136 artışla yükseldi. Özellikle Avrupa’da, kırsal bölgeleri değerlendirme ve küçük kasaba duraklarının keyfini çıkarma şansı sunan doğal güzellikleri olan bir ülkede seyahat etmenin harika bir yolu. Ayrıca, tekne turları ve nehir yolculukları da, kıyı şeritlerinde buluna mağaraları keşfetmekten deniz yaşamını keşfetmeye kadar % + 136 artış gösterdi.

Yeniden Tanımlanan Macera

Bahsedildiği gibi, insanlar bugünlerde keşif deneyimlerine daha fazla katılıyorlar. Ama macera sadece adrenalin anlamına gelmiyor. İnsanlar ayrıca, şehir dışına çıktıklarında umulmadık şehirleri ve yeni hobileri de görmek istiyorlar.

Sağlıklı yaşam seyahatleri 2017 yılında trendleri arasında yer alırken, bu yıl bisiklet turları % 142 arttı. modaya uygun olarak uluslararası mekânlarda sörf sınıflarına katılım % + 260 artış gösterdi. En fazla pine sahip olan ve kazandıran diğer hobiler, fotoğraf atölyeleri (% + 207) ve yemek pişirme dersleri (% 81) oldu.

Kültür Gezileri

Sanat havasında mısınız? İnsanların % 84’ü, sanat turları pinledi ve kaydetti. Bir diğer ilginç veri de insanların popüler filmlerin çekim yerlerine ve Game of Thrones (% 194) gibi TV programlarına dayanan destinasyonlara yöneldiklerini gösterdi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz