Thomas Cook, Yeni Teknoloji Girişimlerini Açıklıyor 0

Bununla birlikte, yarı yıllık gelir toplantısı boyunca, dijital stratejisine verilen özel referanslar gelişigüzel görünüyor, bu durum belki de yaşanan gelişmelere zarar veriyor.

Çevrimiçi rezervasyonlar hat safhada ve giderek daha fazla çevrimiçi rezervasyon alınıyor. Yapılan açıklamaya göre; “Rezervasyona dayalı olarak, Grup genelinde çevrimiçi gelirleri % 18 oranında artırdık ve özellikle İngiltere’de% 33 artış kaydedildi. Web sitelerimize yaptığımız yatırımlar, ziyaretleri Grup genelinde % 5 arttı – ve özellikle mobilde yaşanan dönüşümle birlikte % 23 oranında artış söz konusu. Genel olarak, mobil rezervasyonlar% 55 oranında büyümüştür ve tüm pazarlarımızda iyileşme göstermiştir” denildi.

Ortaklıklar

Dijital stratejisinin bir parçası olarak, Thomas Cook Group’un Webjet ve Expedia ile olan bağlarını vurgulayan raporla birlikte bazı ilginç ortaklıklar da söz konusu. Webjet artık Thomas Cook’un envanterini paylaşan çekirdek olmayan otelleri etkili bir şekilde kullanıyor. Ekim-Mart döneminde, “Webjet’e transfer… geçen yılki rezervasyonlarda beş kat artış sağladı. Böylece, genel oda rezervasyonlarında % 51’lik bir artış sağlandı.”

Expedia ile yapılan anlaşma geçen Eylül ayında açıklandı. Thomas Cook’un şehir molası ve sadece otel işletmesi, bu Temmuz ayında İngiltere ve Belçika’da Expedia markası altında hayata geçecek. Bu, değişim beklentisinin bir parçası olarak hayata geçiyor.

Thomas Cook ayrıca kendi farklılaştırılmış ürünlerini Expedia’da da sunacak. Bu farklılaştrılmış ürün, markalı oteller ve ortak mülklerinin bir karışımı. Thomas Cook, sattığı ürünlere nicelikten ziyade nitelik anlayışıyla yaklaşıyor.

Kişiselleştirme ve Yardımcı Hizmetler

Farklılaştırılmış ürüne ve geliştirilmiş bir web sitesine sahip olmanın tek faydası, müşterilere kişiselleştirilmiş hizmetleri daha kolay bir şekilde sunabilmesidir. Bu, ilk yarı yıl boyunca, İngiltere’de kişiselleştirilmiş hizmetler sunma konusunda müşteri başına 10 sterlinlik bir artış yaratabildi ve bu yardımlar için bir getiri fiyatlandırma stratejisi uygulamaya başladığı da belirtildi.

Ayrıca, “odanızı seçin” özelliği de genişletilerek 300 otel için uygun hale getirilmesi planlıyor. Konukların oda seçmelerine izin vermek, otel alanında duyulmamış bir şey değil; ancak “şezlongunuzu seçin” girişimi sıra dışı. Bu, yaz aylarında 50 mülk için geçerli olacak ve konuklara belirli bir şezlong sağlamak için önceden ödeme yapma şansı verilecek.

Bu hamle, Merkezi Rezervasyon Sistemini Mülk Yönetim Sistemi ile bağlama” konusunda ilginç bir otel teknolojisi çalışması olabilir – otel personelinin, hangi şezlongun kaç adet ve kim tarafından, ne zaman ve ne kadar süre boyunca bilmesi gerekiyor ve tabii ki güvenliğin sağlanması da gerekiyor; yoksa diğer müşteriler başka birinin rezerve etiketini kaldırıp yerleşebilirler.

Check-in sırasında hala üst düzey sadakat programı üyelerini tanıyamayan birçok otel hesaba katıldığında, operasyonel zorluklar ve teslim zorlukları da hafife alınmamalıdır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.