Expedia, Otelcilere Kraliyet Düğünü Esnasında Otel Doluluk Oranlarını Nasıl Arttıracaklarını Anlatıyor 0

Peki, otelciler, ülkelerindeki “Kraliyet Düğünü” gibi önemli durumlara hazır olduklarından nasıl emin olabilir?

Expedia Grup Yöneticisi, İngiltere ve İrlanda için Pazar Yöneticisi Irene Roberts, otellerin Kraliyet düğünü gibi fırsatlardan en iyi şekilde yararlanması ve potansiyel gezginlerin ilgilerini çekmelerini sağlamak için rehberliğini sunuyor:

“Eşi Görülmemiş Bir Deneyim”

“2011’deki Kraliyet Düğünü bir gösterge olarak kabul edilirse, oteller, Prens Harry ve Meghan Markle’nin nikah törenini takip eden haftalarda İngiltere’ye gelen ziyaretçilerin sayının artmasını bekleyebilirler. Etkinlik, bir Kraliyet Düğünü olarak son derece beklenen bir etkinlik ve bu etkinligin küresel medyadaki yayın süresi dünyanın dört bir yanından Birleşik Krallık’a olan görülmemiş bir heyecan ve ilgi yaratıyor.

Ülke çapında otelciler, düğün sonrası ziyaretçi sayılarındaki sıçrama için hazırlanmalı ve potansiyel müşterilere “Destinasyon İngiltere”ye ilişkin ilgilerine göre cazibe merkezlerini en iyi şekilde tanıtıp pazarlama yaptıklarından emin olmalılar. Bunun için ipuçları ise aşağıdaki gibi:

Güçlü İmgeler Kullanın

İlk izlenim önemlidir. Potansiyel misafirlerin, otelinizin online sayfasını ziyaret ettiklerinde, neler sunduğunu gerçekten görmeleri hayati önem taşır. Tüm otel ortaklarımız, pazarlama ve gelir yöneticileremiz için bir interaktif etkileşim aracı olan Expedia Group Partner Central aracılığıyla, yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere üç farklı puan türüyle otellerin daha fazla görüntüye ihtiyaç duyup duymadıkları ya da görüntü kalitesinin geliştirilmeye ihtiyaç olup olmadığını belirleyebiliriz.

Araç, otel sahiplerinin zaman kazanmasına yardımcı olmak için tasarlandı; düşük çözünürlüklü görüntülerin hızlı bir şekilde tanımlanması ve değiştirilmesi ya da eksik görüntülerin bulunması gibi görevlerin yerine getirilmesi için basit bir yöntem sağlıyor. Otelciler istedikleri kadar resim yükleyebilir ve bir kerede 50’ye kadar yükleme gerçekleştirebilirler.

Cazibe Merkezleri

Benzersiz coğrafi kazanımları sergileyerek otelinize önemli bir cazibe ekleyin. Hedef yolculara hitap ederken, özel bir cazibe merkezleri listesi oluşturmak inanılmaz derecede etkilidir.

Expedia Grubunun benzersiz Cazibe Merkezi Noktaları(POI) aracı, otellere, tesisin hedef demografisine dayanarak yerel tabanlı bölge listesini biçimlendirme gücü verir. Daha sonra bu özellik, otellere seçilen her bir mekan için öne çıkan etkinlikler seçme ve her bir mekanı otelin bulunduğu yere göre sabitleyen bir harita ile tamamlanan benzersiz fotoğraf ve tavsiyelerde bulunmalarını sağlar. Büyük çaplı bir etkinlik veya Kraliyet Düğünü için bu araç, ziyaretçilere gezilerinden en iyi şekilde yararlanmaları için yardımcı olacaktır.

Paket Rezervasyonlar

Expedia Grup verileri, tatil paketleri için rezervasyon yaptıran gezginlerin, bağımsız talebi doğrudan etkileyebilecek şekilde daha uzun süre kalmaya ve daha az iptal gerçekleştirmeye eğilimli olduklarını gösteriyor. Otel ortaklarımıza, özellikle yaz gibi yoğun bir süre boyunca, paket teklifleri için mevcut seçeneklerin uygun olması tavsiyesinde bulunabiliriz.

Bir Kraliyet Düğünü muhtemelen ziyaretçi sayısındaki artışa yardımcı olurken, Expedia Grup’un en son verileri, İngiltere’deki otelcilerin 2017 yılında yakaladıkları ümit verici büyümeyle iyi bir yıl geçirdiklerini ve bu büyümenin 2018’in ilk çeyreğine kadar da devam ettiğini ortaya koydu.

Roberts; “ Önemli uluslararası pazarlardan gelen talebi artırmak için otel ortaklarımızla başarılı bir şekilde çalışıyoruz; otelcilerimizi, bu yaz kendilerini potansiyel en iyi şekilde pazarlama noktasında en iyi şekilde desteklediğimizden ve bu önemli etkinliği değerlendirebildikleri için destek sağladığımızdan emin olmak istiyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.