Otel Odaları Neden Oteller Değil de Misafirlere Aittir? 0

Otel Sahiplerinin Dikkatine: Artık Sizin Otel Odanız Değil

Bugünün gezginleri, otel konaklamasını, rezervasyonla başlayan ve birden fazla etkileşim ve temas noktasıyla devam eden sürükleyici bir seyahat deneyiminin parçası olarak görmektedir.

Onları tatmin etmek için atılacak her adım net olmalı, değer zincirinin merkezinde bulunan otel ya da seyahat tedarikçisi değil; fakat misafir olmalıdır.

Aslında, “otel”in odası kendisine ait değildir – en azından kaldığı süre boyunca misafire aittir.

Ace, CitizenM ve Public gibi markaların ilham verici konseptleri otel ortak alanlarında yeni misafir etkileşimini şekillendirirken, şimdi de misafir odasını otel sahibi ve misafir arasında paylaşılan bir tür ortak alan olarak düşünmeye başlamalıyız.

Tabii ki, otel sahibi fiziksel varlığı kontrol eder; ancak konuk odadaki tecrübede hak iddia eder, bir düğmeye basmanın kolaylığıyla birlikte bunun onlara kendi yöntemleriyle iletilmesini istiyorlar.

Peki Oteller ve markalar nasıl iletebilir?

Yeni Teknolojiyi Anlama ve Tanzim

Başarılı misafir teslimatının geleneksel standardı olan iyi bir konumda temiz, sessiz, konforlu bir misafir odası sağlamak artık sadece genel misafir ihtiyacının bir parçası. Şimdilerde teknoloji, en sofistike düzeyde,üstün bir kişiselleştirme ile beklenen bir bileşen.

Tedarikçinin bakış açısıyla, ideal olarak, birlikte kusursuzca birbirine bağlanan güçlü bir entegre otel sistemleri omurgası olmalı. Bu, CRM (Merkezi Rezervasyon Sistemleri) , PMS (Mülk Yönetim Sistemleri), talep yönetim sistemleri, misafir geri bildirim sistemleri ve ışıktan termostatlara, televizyon setlerinden akıllı duşlara ve kapı kilitlerine kadar her şeyi kontrol eden oda içi cihazları içermelidir.

Birçok sektör lideri, konukların ihtiyaçlarını gerçek zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde karşılama sorunu üzerinde çalışıyor.

Bunlar arasında, otel personeli arasında etkili bir uçtan diğerine iletişim, kişiselleştirilmiş oda servisi ve tesis kalışının diğer yönlerini yöneten ALICE gibi şirketler de bulunuyor.

Aynı zamanda, teknoloji, misafir odasının dışında da her türlü çözüm için çok hızlı bir şekilde ilerliyor ve kaldıkları süre boyunca misafirlerin odalar için evirilen ve değişen zevklerine ayak uydurmaya devam ediyor.

Sadece 10 yıl önce, iPhone yeni bir fenomendi; bugün hemen hemen her misafirde bir tane var, her misafirin kalışının merkezi noktası tam da bu ve tüm oda içi teknolojiler buna adapte olmalı.

Sadece altı yıl önce Netflix, evinizde televizyonunuza orijinal içerik sunmaya başladı.

Bugün, birçok gezgin için önbelleğe alınmış filmler ve kişiselleştirilmiş video deneyimleri olmadan hareket etmeleri düşünülemez.

Bu, oteller için zorluklar yaratıyor – örneğin, yüzlerce konuk odasında aynı anda kullanılan dört cihazın üçünü desteklemek için gerekli bant genişliğini elde etmek.

DigiValet, misafir odasında misafir deneyiminin çekirdeği olarak görülüyor, nesnelerin Interneti düşüncesinden ilham alarak, bir konuk odasındaki her önemli özelliğin, deneyimin sorumlusu olan bir kişi ile tek bir iletişim noktası üzerinden bağlanabileceğine inanıyor.

Düzgün yürütülen bir misafir memnuniyetini büyük sıçramalar takip edecektir.

Örneğin, misafirler kendi video içeriklerini doğrudan büyük bir ekranda kendi odalarına aktarabilmeli, ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş oda servisi siparişi verebilmeli ve herhangi bir zamanda herhangi bir gösteri için bir mülk dışı performansa bilet satın alabilmelidir. Işıkları söndürebilmeli ve iyi bir gece uykusunun vakti geldiğinde perdeleri kapatabilmelidir – hepsi tek bir cihazdan, yataklarının rahatlığından ya da rahat bir koltuktan ve hepsi de tek bir ekran dokunuşuyla yapılabilmeli.

Sektör araştırmaları, misafirlerin bir kez bu tür bir rahatlığa ve kolaylığa sahip olduklarında, onlardan asla vazgeçmek istemediklerini gösteriyor.

Elbette bu vizyonu tam olarak yerine getirmek için yapılacak çok şey var ve şu anda dünyanın en seçkin lüks otellerinden bazıları yol gösteriyor.

Ancak, bir şey açıkça bellidir ki; geleceğin otel odası, misafirin odasının içinde oluşturulmuş sağlam bir omurga ile birbirine bağlı, tamamen bağlantılı, tamamen paylaşılan bir deneyim olacaktır.

Daha hızlı otel markaları ve sahipleri, misafirler için oda deneyimlerinde onların beklentilerini daha hızlı karşılayacakları ve hatta aşacakları oda içi deneyimler yaratmaktadır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe