Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Genel olarak, bağımsız rezervasyonlara kıyasla paket rezervasyonlar için ADR, yaklaşık% 30 oranında daha yüksek ve paket rezervasyonlar için, rezervasyon ile varış tarihi arasındaki süre yaklaşık olarak bir ay daha uzundu. Bağımsız rezervasyonlar için iptaller ise, paket rezervasyonlardan 2,6 kat daha yüksekti.

Uluslararası paket rezervasyonlarının ortalaması ise yüzde olarak aynıydı; fakat ADR oranının ortalaması daha yüksekti, ancak rezervasyon ile varış tarihi arasındaki süre neredeyse iki aydı ve iptaller bağımsız rezervasyonlardan dört kat daha düşüktü. Raporda, uluslararası paket rezervasyonlarında kalış süresinin daha uzun olduğu da ortaya çıktı.

Expedia, olası bir sebeple paket rezervasyonlarının daha yüksek bir ADR sağladığını çünkü paket rezervasyonlarda daha pahalı oda fiyatlarında indirimler sunan otellerin, genel algılanan değere bağlı olarak, oda müşterilerin tipini yükseltmesini sağlayabildiğini belirtti.

İptaller de daha az olasıdır çünkü paket rezervasyonlarında – otellere ek olarak uçuş ve araba kiralama hizmeti de dahil olabilir – otel rezervasyonu genellikle iade edilmeyen bir uçuşa bağlıdır.

Oteller için ipuçları

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2017 yılında en fazla uluslararası paket rezervasyonlarını çeken pazarlar arasında Manhattan, NY (% 52); Oahu, HI (% 29); Las Vegas (% 24, ve Expedia’nın, MGM Resorts ile paket rezervasyonlarını büyütmek için bir anlaşma yaptığı); Orlando (% 21); ve Miami (% 16) oldu.

Oteller için, en iyi başlangıç pazarlarını bilmelerinin yanı sıra seyahat edenlerin bu destinasyonlara göre özel rezervasyon alışkanlıklarını bilmeleri, paket rezervasyonları nasıl satmaları gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlayabilir.

Örneğin; Miami ve Orlando’da araba sürmek yaygındır, bu yüzden Florida’daki oteller sadece uçuş ve otel yerine uçuş, otel ve araba paketleri sunmalıdır.

Oteller, aynı zamanda örneğin; İngiltere veya Kanada gibi pek çok paket rezervasyonun yapıldığı bu bölgelerdeki paket rezervasyonlarını artırmaya yönelik bölgeye özel Pazar anlaşmaları yapabilmelidir.

Uluslararası paket rezervasyonlar genellikle daha uzun konaklama süreleriyle sonuçlansa ve promosyonlar yedi+ gecelik paket arayan seyahatçileri hedeflese de oteller 4-5 gece kalan konuklar için fırsatı kaçırıyor.

Rezervasyonu yapılan her gece için indirimi artıran kademeli bir indirim yaklaşımı, çeşitli sürelerde rezervasyon arayan gezginlere hitap edebilir.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz