Oyo, Seyahat Endüstrisini Dijital Olarak Dönüştürmek İçin Microsoft ile El Ele Veriyor

Microsoft ve OYO, seyahat endüstrisini birlikte yeniden inşa etmek üzere yeni nesil seyahat ve konaklama ürünleri ve teknolojilerini birlikte geliştirmek için uzun vadeli bir stratejik ortaklık anlaşması duyurdu.

Duyuru, Microsoft’un OYO’daki yaklaşık 5 milyon ABD Doları tutarındaki son stratejik öz sermaye yatırımının ardından geldi.

İleriye dönük olarak, şirketler artık Microsoft’un bulut ve yapay zeka yeteneklerini kullanarak dünya çapında küçük ve orta ölçekli otel ve mülk işleten müşterilere fayda sağlayacak çözümler geliştirecekler.

Microsoft Hindistan Başkanı Anant Maheshwari; “Azure’un gücünü OYO tarafından geliştirilen teknoloji ve ürün yığınıyla birleştirerek, seyahat ve konaklamada inovasyonunu hızlandırmayı dört gözle bekliyoruz.

“Microsoft bulutunun, OYO gibi dijital yerlileri endüstri dönüşümünü ve yenilikleri hızlandırmak için nasıl güçlendirdiğini ve pandemi sonrası dönemin zorluklarını gelecek için fırsatlara dönüştürdüğünü görmek ilham verici” dedi.

Yeni anlaşmaya ilişkin olarak, OYO Hotels and Homes Global COO’su ve CPO’su Abhinav Sinha; “Microsoft ile olan bu ittifak, ürünlerimizin birlikte çalıştığımız küçük işletmelerde dağıtımını hızlandıracak ve dünyanın en uzak köşelerindeki işletmeler için bulutta bulunan entegre bir teknoloji ekosistemi aracılığıyla daha da fazla etki yaratmamıza olanak tanıyacak” dedi.

İşletmeler, konuklarının deneyimini yönetmek için OYO’nun en son teknolojisine erişebilecek ve Azure’un güvenliği ve ölçeklenebilirliği ile sorunsuz bir şekilde operasyonlarını yürütebilecek.

Bu ittifakın bir parçası olarak OYO, kendi platformunda gezginler için, dijital bir geliş ve gidiş kaydı ile desteklenen self check-in ve Müşterinizi Tanıyın gibi premium ve özelleştirilmiş oda içi deneyimler dahil olmak üzere, ortak açıklamalarına göre, IoT tarafından yönetilen akıllı kilitler ve Azure IoT kullanan sanal yardım ile birlikte Akıllı Oda deneyimleri geliştirecek.

Ayrıca OYO, mevcut iş yüklerini Microsoft Azure ile paylaşmaya başlayacak, daha iyi işbirliği ve üretkenlik için Microsoft 365 paketini benimseyecek ve teknoloji geliştirmeyi güvenli bir şekilde hızlandırmak için GitHub Enterprise’a geçecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!