Bill Gates’in Yatırım Şirketi Cascades, Four Seasons Otelleri’nin Çoğunluk Hissesini Satın aldı

Reuters’in bildirdiğine göre, Bill Gates’in yatırım şirketi Cascades, geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan merkezli Kingdom Holding’den şaşırtıcı bir şekilde 2,21 milyar ABD Doları karşılığında Four Seasons Otelleri’nin çoğunluk hissesini satın aldı.

Cascades, Four Seasons’a ilk olarak 1997’de yatırım yapmış olsa da, Cascades şu anda Krallık’ın markadaki hissesinin yarısına sahip olduğu için bu önemli bir artış.

Kingdom Holding’in sahibi, Ritz Carlton Riyad’da 2017 yılında gözaltına alınan, ülkenin önde gelen iş adamlarından biri olan Suudi Prens Alwaleed Bin Talal’a ait.

Kingdom Holdings, Four Seasons’taki hisselerinin yarısından fazlasını satmaya karar verdi.

Tabii ki, en açık cevap, sadece paraya ihtiyaçları olduğu yönünde . Bu süreçte daha garip şeyler de oldu.

Prens, Citigroup Inc. ve Lyft Inc. dahil olmak üzere birçok şirkette hisseye sahip olmasına rağmen, yatırım şirketi son 10 yılda otellerdeki hisselerini satıyor.

Başka bir açıklamada ise Kingdom Holding, elden çıkarmadan elde edilen nakit geliri gelecekteki yatırımlar için ve ödenmemiş kredilerinin bir kısmını ödemek için kullanacağını söyledi.

On yıldan uzun bir süre sonra, Cascade, Prince Alwaleed ve Isadore Sharp liderliğindeki bir konsorsiyum, 121 mülkü yöneten ve boru hattında 50 projesi bulunan otel işletmesini satın aldı.

Ayrıca Sharp, anlaşmanın bir parçası olarak %5 hissesini elinde tutacak.

Bir otel mülkünün veya zincirinin nihayetinde bir yatırım firması tarafından sorumlu tutulduğunu görmek ilginç olsa da, hangi otel gruplarının kime ait olduğunu görmek her zaman ilginçtir. Sonuç olarak, birçok şirket, müşteri deneyimini olumsuz yönde etkileyen maliyet düşürücü bir zihniyete sahiptir.

Cascades’in Four Seasons’ın markayı yönetmesine izin vermeye devam etmesi ve geçmişte olduğu gibi markaya çok fazla müdahale etmemesi umuluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!