Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hopjump adını SmarterTravel olarak değiştirdi ve 9,5 milyon dolarlık B Serisi finansman elde ettiğini duyurdu.

Yatırım, Link Ventures ve Second Alpha tarafından yönetilirken, mevcut yatırımcılar da turda yer aldı.

Dijital pazarlama ve seyahat içeriği şirketi Hopjump, Temmuz 2020’de Tripadvisor’dan SmarterTravel dahil olmak üzere bir seyahat şirketi portföyü satın almıştı.

SmarterTravel’in CEO’su Jordan Staab; “Bu finansman ve bize sağladığı fırsatlar konusunda çok heyecanlıyız. Zaten 7 milyondan fazla insan için bilgi kaynağıyız, daha güvenli seyahat etmelerine, daha güncel kalmalarına ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olan bilgilere erişimlerini akıllı bir şekilde kolaylaştırıyoruz. 2022 birinci çeyreğe kadar üyelerimizle ilişkilerimizi geliştirme ve internetten otel rezervasyonu yapmanın en iyi yolu olma hedefimiz var” dedi.

Staab, yapılan isim değişikliğinin, web sitesi portföyünün sunduklarını daha iyi temsil ettiğini sözlerine ekledi.

Bu yatırımın kullanımı, işe alım ve yeni seyahat ürünlerinin geliştirilmesine yönelik olacak.

Link Ventures Genel Müdürü Lisa Dolan; “Çoğu seyahat şirketi son dakika veya indirimli seyahatlere odaklandı. SmarterTravel, ömür boyu tüketici değerini optimize etmeye ve aynı zamanda en ucuz fiyatları sunmaya odaklanmıştır; bu, daha yüksek katılım, elde tutma ve çapraz satışlarla sağlanacaktır” dedi.

Hopjump aslen Link Ventures inkübatörü Cogo Labs’tan doğmuştu.

Tripadvisor, SmarterTravel’in yanı sıra geçen yıl Airfarewatchdog, Family Vacation Critic ve Oyster gibi markaları Hopjump’a satmıştı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz