Online Olarak Değerlendirdiğimiz Ürünlerin Başında Tatiller Geliyor 0

Günümüzde satın aldığımız birçok ürünün değerlendirmesini online olarak yapıyoruz. Böylece memnuniyet ya da memnuniyetsizliğimizi paylaşma fırsatı bulurken, birçok kişinin de fikir edinmesini sağlıyoruz.

Değerlendirme ve müşteri analizleri temel alınarak yapılan bir araştırma; online olarak değerlendirmesi yapılan ürünlerin başında tatillerin geldiğini ve Birleşik Krallık’ta alışveriş yapan kişilerin pozitif geribildirimlerini negatiflere oranla online olarak paylaşmaya daha meyilli olduklarını belirtiyor.

Birleşik Krallık’taki müşterilerin %71’i eğer aldığı üründen memnun kaldıysa pozitif bir değerlendirme yazmak üzere internete giriyorken sadece %52’si memnuniyetsizliğini bildirmek üzere interneti kullanmayı tercih ediyor.

Seyahat eden müşterilere ev sahipliği yapan bir firma, 2.000 kişi arasından online olarak yapılan değerlendirmelere karşı tutumları inceledi.

Buna göre, tatillerin üçüncü en çok değerlendirme yazılan ürünler olduğu ve insanların gezileri hakkında geri dönütte bulunmak istedikleri, cevap verenlerin %45’i ile ortaya koyuldu.

Online olarak değerlendirilme eğiliminde, restaurantlar %48’lik bir oranla ve elektronik eşyalar ise %46’lık bir oranla başı çekiyor.

Fefoo Pazarlama Kurulu Başkanı, sundukları hizmet online olarak değerlendirildiğinde, pozitif değerlendirmelerin negatiflerden ağır bastığını görmenin oldukça ferahlatıcı olduğunu belirtti. Övgü almanın harika bir şey olmasına rağmen kötü bir geribildirim almaktan hiçbir işletmenin korkmaması gerektiğini de sözlerin ekledi.

Duygu analizi gibi ileri teknoloji ile birlikte, tüm değerlendirmeler bir işyerinin performansını ve iyileştirmelerin nerelerde yapılmasını gerektiğini belirlemede oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Son olarak, müşterilerin %51’inin söylediğine göre eğer ürün değerlendirme videosu izliyorlarsa ürünü almaya daha meyilli oldukları,  %54’ünün ise sesli değerlendirmelerden etkilendikleri, Feefo’nun bulduğu diğer veriler arasındadır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.