Myanmar’ın Uber’i, Oway Ride!

Myanmar’ın hızlı bir şekilde büyümekte olan seyahat şirketi Oway, talep üzerine araba servisi olan Oway Ride’ı Yangon’da hizmete sundu.

‘’Şahsi şoförünüz hazır bekliyor.’’ sloganı ile, kullanıcılar Oway Ride uygulaması ile Yangon’da saniyeler içerisinde araba talep edebiliyorlar.

Ücretsiz, kullanıcı dostu olan uygulama İngilizce ve Burmese dil seçenekleri ile Google Play üzerinde mevcut ve yakında Apple için de hizmete girecek.

Oway Ride, Standart, Prime ve Limo olarak üç tipte araç kategorisi ile hizmet veriyor. Benzeri diğer uygulamalar gibi, kullanıcılar yakınlarında bulunan araçları harita üzerinde görebiliyorlar. Alış ve varış noktalarını açılan seçenekler arasından onaylayarak sürücünün adı, telefon numarası gibi detaylar ile süreci tamamlıyorlar.

Ücretlendirme yapılan yolculuğun kilometresine göre otomatik olarak hesaplanıyor. Ücret bilgisini hem sürücü hemde müşteri uygulama üzerinden görüntüleyebiliyor. Şimdilik sadece nakit ödeme yapılabiliyor. Oway Ride, kredi kartı ve yerel ödeme seçeneklerinin tamamlanması üzerinde çalışıyor.

Görsel: Oway Ride
Görsel: Oway Ride

Benzer diğer servislerde olduğu gibi, kullanıcılar, sürücüleri yıldız sistemi ile değerlendirebiliyor ve yolculuk tecrübelerini Facebook, Twitter gibi sosyal platformlar üzerinden paylaşabiliyorlar.

Firmanın açıklamasına göre, Oway Ride tüm iş birlikçileri ve şoförlerin geçerliliği olan gerekli sürücü lisansları ve sigortaları buluynuyor. Buna ek olarak şoförlerin tamamı tedbirli sürüş ve müşteri memnuniyeti ile ilgili yoğun bir eğitimden geçiyor.

Oway Ride, aynı zamanda 7/24 telefonla danışma sistemi ile hizmet veriyor ve müşterilerin istedikleri zaman arayarak hizmet alabilmesine imkan sağlıyor.

Firmanın seyahat ve ulaşım ile ilgili çözümleri arasında, talep üzerine araç gönderen ilk uygulaması olan Oway Ride, en önce Myanmar’ın ekonomisinde önemli yere sahip Yangon’da yüzlerce araba ile hizmete girip hızlıca Mandalay, Nay Pyi Taw gibi şehirlere doğru genişlemesini sürdürecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!