Viyana’nın Baharda Bir Başka Olan Gezilesi Yerleri

Uzakrota Travel Marketing yoğunluğu sonrası ekipçe Avrupa’da kendimize dinlenecek yer ararken Viyana Turizm Ofisi daveti ve Pegasus Hava Yolları sponsorluğu ile bir anda kendimizi Avusturya’nın büyüleyici başkenti Viyana’da bulduk. Viyana’ya bir de bizim gözümüzden bakın, işte Uzakrota ekibinin Viyana Gezi Rehberi.

Şehre ilk girişte ortada katedral, etrafına toplanmış daracık arnavut kaldırımlı sokakları ile sıradan bir Avrupa şehri imajı çizen Viyana sokaklarını adımladıkça aslında ne denli farklı olduğunu görüyorsunuz. Viyana, Almanya’nın asi evladı gibi biraz Balkan esintili, biraz Avrupalı, bol üniversiteye sahip olması ile genç, metrodaki tuvaletin içinden bile gelen klasik müzik sesi ile orta yaşlı ama hepsinden önemlisi yaşayan bir şehir.

Evet, biraz uzun bir giriş oldu. Peki nedir bu “Baharda Bir Başka Gezilesi Yerler” *Dikkat bu yazı şiddetli yemek içerir.

125 Yaşındaki Ünlü Kafe, Café Sperl

Cafe-Sperl
Görsel: Cafe Sperl

Nefis kekleri, Sperl Tortesi ve Habsburg sarayı tadındaki ortamı ile kendinizi kont/kontes sanabilirsiniz. Before Sunrise filminin çekildiği Café Sperl aynı filmdeki gibi geceleri güzel, sohbet etmesi keyifli mekanlardan.

Viyana’nın Pazar Yeri, Naschmarkt

Görsel: Naschmarkt Viyana
Görsel: Naschmarkt Viyana

2 gün boyunca farklı kültürlerden leziz yemekleri ile uğrak yerimiz olan Naschmark, aslında taze, çeşit çeşit, hattaki egzotik meyve sebzelerin yani sıra  çeşit çeşit balık, peynir, meze ve baharatların satıldığı; ayni zamanda birçok ülke restoranlarının bulunduğu bir pazar alanı. 2005 krizi sonrası her ne kadar restoranlar açılmaya başlamışsa da halen daha o eski ruhunu korumaya devam ediyor.

Peynirin Her Türlüsünü Tadacağınız Restoran, Meierei Steirereck

Görsel: Meierei Steirereck
Görsel: Meierei Steirereck

Viyana şehir parkı’nın içinde bulunan Meierei Steirereck michelin tarafından 2 yıldız ve Gault& Millau tarafından da 20 üzerinden 19 puan alarak kalitesini ispat etmiş bir kahvaltıcı, aslında sütçü desek daha iyi olur.  Çeşit çeşit peynirleri ve şık sunumu ile mükemmel bir ikram hizmet. Kişi başına Max 20 euro’ya kahvaltınızı edebilirsiniz.

Viyana’ya Gelip Şinitzel Yemeden Dönmeyelim Diyenler İçin, Figlmüller

Görsel: Figlmüller
Görsel: Figlmüller

Daha havaalanına indiğiniz anda başlayan leziz reklamları ve şehir içinde dilden dile dolaşan efsanesi ile kapıda uzun kuyruklar yaratan mekan için rezervasyon şart. Etli ya da tavuklu şinitzel ve meşhur patates salatası ile bu efsane mekana rezervasyon yapmak için başlıktaki linki kullanabilirsiniz.

Krallara Layık Bir Kafe, Cafe Sacher

Cafe Sacher
Görsel: Cafe Sacher

Meşhur Sacher Torte tatlısının mucidi Cafe Sacher, Viyana’nın belki de en meşhur tatlısı olan Sachertorte ‘yi yoğun bir kek katmanının üzerinde güzel bir kayısı marmelatı konulması ve üzerinin de çikolata kaplaması ile yapılıyor.

Gürültülü ve Dumanlı Mekan, Alt Wien

Görsel: Alt Wien
Görsel: Alt Wien

1936’da açılmış bu kafede akşamları yer bulamama ihtimaliniz fazlasıyla yüksek. Olur da bulursanız; oturun, siparişinizi verin ve masadakilerle sohbete başlayın. Keyifli bir akşam geçirmeniz çok olası.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Comment

  • Çok harika bir şehir bir gün gitmeyi çok isterim. Gidenlerin de anlattıklarından biliyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!