Reklam Engelleme Uygulamasına Hiç Bu Açıdan Bakmış mıydınız? 0

Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan internete bağlanmışken birden çıkan reklamları düşünün. Sinir bozucular değil mi? Hatta kapatmak için beklemek zorunda olduklarımız daha da kötü. Fakat şirketler bunların akılda kalıcı olduklarına inanıyor.

Rahatsız olan müşterileri düşünen bir grup ise Ad-Blocking dediğimiz reklam engelleyici uygulamayı geliştiriyor. Birçok farklı seçeneği olan bu uygulamalar ile internet sörfünüze istediğiniz yerden devam edebiliyorsunuz.

Fakat bardağın bu kısmına bakmaktansa YOC.com’un baş medya danışmanı Adam Gilsenan’ın şirketlere önerdiği farklı bir bakış açısı var. İnsanların ad-blocking kullanmalarından şikayet etmek yerine neden kullandıklarını düşünün. Hangi tarz reklamlar rahatsız ediyor, neden görmek istemiyorlar. Ne tarz reklamları izlemeye devam ederlerdi? gibi sorular sorarsanız aslında madalyonun öteki tarafında sizler için bir sektör var, diye belirtti.

Reklamcılar ise kullanıcılar için daha yaratıcı olmalılar veya kullanıcıların bu reklamları izledikleri takdirde karşılığında bir şey almaları teşvik edici unsur olabilir. Bazı insanlar öyle ya da böyle tüm reklamları red edeceklerinden, hedef kitleye göre ilerlenmesi en mantıklı karar olabilir. Reklamcılık öyle bir sektör haline gelmeli ki, insanlar ad-blocking kullanmayı düşünmeyecekler, hatta reklamları takdir edecekler. Bu, tamamen ad-blocking dezavantajını avantaja çevirmekle alakalı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.